סמסונג (Samsung) כבר מדברת על זה שנים, אבל אמש הייתה זו לנובו (Lenovo) שהשיגה אותה ויצרניות אחרות הפוזלות לתחום: Lenovo CPlus הוא טלפון לביש שניתן לקפל אותו ולענוד אותו על היד.

למרות כי מדובר בקונספט, זהו לא מוצר פרי דמיון של תוכנה גראפית אלא באב-טיפס של ממש ואמיתי לגמרי שגם עובד, כפי שאפשר להתרשם בוידאו בהמשך. זהו למעשה טלפון חכם עם מסך ארוך יחסית, יותר מהיחס הרחב הסטנדרטי (16:9) המיוצר מחומרים גמישים כמו מסך POLED גמיש, סוללה גמישה ועוד, כך שניתן לעקם אותו ולקפל אותו עד כדי האפשרות לענוד אותו על היד כמעין שעון חכם.

במהלך אירוע Tech World, לנובו לא רק הדגימה אותו אלא למעשה נתנה לעיתונאים גם לשחק איתו ולהתרשם מהעובדה כי הוא שמיש וניתן לקיפול והחזרה ללא איבוד ביכולות של המוצר. כך למעשה משולב הרעיון של מספר מוצרים לכדי אחד ושילוב של עולם המחשוב הלביש עם הסמארטפון שלנו.

לצד הטלפון המתקפל ובאותו הרעיון, הציגה לנובו גם את Lenovo Folio, טאבלט המתקפל לכדי טלפון חכם וגם כאן מתקבל שני מוצרים שרבים משתמשים ורוכשים בנפרד – למוצר אחד. גם לזה סמסונג הציגה קונספט ורשמה מספר פטנטים, אך כאמור לנובו הייתה הראשונה להציג מוצר אמיתי.

שני המכשירים לא צפויים להגיע בשלב הקרוב לשוק ואפשר להעריך כי ייקח עוד קצת זמן עד אשר לנובו ויצרניות נוספות ישיקו מוצרים דומים, כי עוד כמה זמן אפשר להמשיך לחלוב את הפרה של השעונים החכמים, הא?

קרא עוד:  סוללת הגיבוי החדשה של שאומי תוכל להטעין את הטלפון וגם את המחשב במקביל (עדכון)