כאשר אנחנו חושבים על מכשירים זולים, כאלה שנותנים תמורה טובה למחיר, אנחנו לרוב מדברים מוצרי חברת שאומי (Xiaomi) כמו Xiaomi Mi 5 או וואן פלוס (OnePlus) שהשיקה לאחרונה את OnePlus 3T. אבל יש מכשירים זולים עוד יותר כמו מכשיריה של חברת לנובו (Lenovo) שלה מותג ZUK האיכותי. הדור השני, ZUK Z2 שהוכרז עוד בשנה שעברה, נחשב למכשיר פופולרי במיוחד, זאת לאור התמורה המפרט שלו ועוד יותר מחירו הנמוך בהשוואה.

ZUK Z2 הוא מכשיר קטן יחסית למכשירים המתחרים וזה אולי החיסרון היחיד שלו. הוא בעל מסך בגודל 5 אינץ' וברזולוציה של 1080p, זאת במקום הסטנדרט המקובל במכשירים סינים של מסכי 5.5 אינץ', אבל פרט לזה הוא מציע מפרט דומה לשאר מכשירי הדגל היקרים.

ZUK Z2: התמורה הטובה ביותר למחיר

המכשיר פועל על מערכת-על-שבב Snapdragon 820 החזקה מבית קוואלקום (Qualcomm), עם מעבד מרובע ליבות בתדר מקסימלי של 2.15 ג'יגה-הרץ לכל ליבה. אותו שבב הקיים כיום במכשירי הדגל החזקים ביותר כמו LG V20 או Galaxy S7 במהדורה האמריקאית. זיכרון העבודה הוא בנפח 4 ג'יגה-בייט והאחסון הפנימי הוא 64 גי'גה-בייט ללא אפשרות הרחבה.

פרט למפרט החזק, הסוללה בעלת הספק של 3,500 מיליאמפר, כך ש-ZUK Z2 אמור להחזיק מעמד כשני ימי שימוש. הטעינה מתבצעת בחיבור USB-C וישנה תמיכה בטכנולוגיית הטעינה המהירה Quick Charge 3.0. המצלמה הראשית היא בעלת חיישן ISOCELL מבית סמסונג (Samsung) ברזולוציה של 13 מגה פיקסל עם מיקוד מהיר של 0.1 שניות. הוא פועל על מערכת האנדרואיד בגרסה 6.0 עם תמיכה מלאה בעברית.

קרא עוד:  נכשל במבחן: Razr החדש נשבר אחרי 27,000 קיפולים בלבד

ה-ZUK Z2 נמכר כיום ב-174.99 דולר, שהם כ-670 שקל לפני מיסים למזינים קופון 'ZUKGS' (לזמן מוגבל). לחברה יש גם את ZUK Z2 Pro, דגם עם מסך 5.2 אינץ', זיכרון עבודה של 6 ג'יגה-בייט ועיצוב דקיק יותר ומחירו 365 דולר.

 

פרסום ראשון: 23 בפברואר