לנובו (Lenovo) ישראל, הכריזה על השקתו של ה-Yoga 920 – ספינת הדגל של החברה ועדכון לדגם ה-Lenovo 910 הפופולרי. בדומה לקודמו, מדובר במחשב בעל תצורה ייחודית המאפשרת שלושה מצבי עבודה שונים, החל ממצב מחשב נייד טיפוסי, דרך משטח כתיבה הנתמך על ידי המקלדת ועד טאבלט שטוח לגמרי.

המפרט כולל מעבדי Core i7 מרובעי ליבות מהדור השמיני (Coffee Lake), מסך IPS בגודל 13.9 אינץ׳ וברזולוציית 4K, מ-8 ועד 16 ג׳יגה-בייט זיכרון עבודה וכונני SSD בנפח של עד טרה-בייט. משקלו של המחשב עומד על 1.37 קילוגרמים בלבד, וניתן לרכוש לצידו גם את עט ה-Lenovo Active Pen 2, המאפשרת כתיבה מיידית של פתקים ורישומים על גבי המסך ומזהה 4,096 רמות לחץ שונים.

ה-Yoga 920 הוא גם אחד המחשבים הראשונים להציע פונקציונאליות של רמקול חכם, המבוסס על הסייענית הדיגיטלית קורטנה (Cortana) של מיקרוסופט (Microsoft). מערכת המיקרופונים המוטמעת במחשב מסוגלת לזהות פקודות קוליות ממרחק של עד ארבעה מטרים.

Star Wars: Jedi Challenges

במסגרת שיתוף פעולה עם אולפני דיסני, יימכר ה-Yoga 920 גם בשתי מהדורות מיוחדת הנושאות את מיתוג מלחמת הכוכבים – סמל ברית המורדים, וסמל האימפריה המרושעת. שיתוף פעולה זו הוליד גם משחק מציאות מדומה בשם Star Wars: Jedi Challenges, המאפשר לשחקנים להשתתף בסצנות קרב מפורסמות מהסרטים.

ניתן לשחק בקרבות חרב אור כך שהמעריצים, עם חרב אור משלהם, יוכלו להתמודד מול הדמויות המפורסמות של הצד האפל, כולל קיילו רן ודארת' ויידר. ישנה לחימה אסטרטגית ובאמצעות חרב האוויר השחקנים יקבלו פיקוד על כוחות הרפובליקה, ברית המורדים והמחתרת בלחימה מול הבדלנים, האימפריה והסדר הראשון בקרבות אפיים המתרחשים על רצפת הסלון שלהם. שחמט הולוגרפי – המשחק שכבש לראשונה את לבבות הצופים כששוחק על סיפון 'נץ המילניום' ב-'מלחמת הכוכבים – פרק 4: תקווה חדשה', ועכשיו הוא מתעורר לחיים ב-Jedi Challenges. השחקנים יכולים להזיז את השחקנים החייזרים ההולגרפיים שלהם לאורך ורוחב הלוח, ולהיאבק על שטח ושליטה.

קרא עוד:  הדור העשירי נחת: Yoga C740 של לנובו כבר נמכר בארץ עם Core i7-10510U

המשחק ימכר בערכה הכוללת קסדת מציאות מדומה המיועדת לשימוש לצד מכשיר טלפון חכם (בדומה ל-Gear VR של סמסונג), משואת מעקב (Tracking Beacon) ואביזר שליטה דמוי חרב אור.

ה-Yoga 920 ימכר בישראל תמורת החל מ-6290 שקלים. מהדורות מלחמת הכוכבים יעלו 7,400 שקלים, והמשחק Jedi Battles יימכר תמורת 1,300 שקלים.