לסדרת ה-ThinkPad העסקית של Lenovo מצטרף מועמד חדש, ומשהו מעט שונה מהרגיל. ה-ThinkPad X1 הוא מחשב נייד מהסוג היוקרתי, כאלה שה-MacBook 13 וה-Samsung 9 Series נמצאים בו. סוג של מתחרה נוסף לקטגוריה הזו אך הפעם מביא גם מספר פיצ’רים חדשים ומעניינים.

תחילה, ה-X1 הוא נייד המספק מסך של 13.3 אינצ’ 1366×768 מסוג Gorilla Glass העמיד לשריטות, כזה שאנחנו רואים במכשירים הסלולריים כדוגמת ה-Nokia X7 וה-Eee Transformer של Asus. עוד הוא מספק עובי דקיק של 0.8 מ”מ עד ל-21.5 מ”מ בחלקו העבה, משקל של 1.36 ק”ג, עם עמידות לטפטופים ועמידות לנפילות.

מבחינת החומרה, תמצאו בפנים את מעבד ה-Core i5-2520M 2.5GHz עם זיכרון של עד 8GB ודיסק 320GB כשלחלופין הוא יכול להגיע עם דיסק מבוסס פלאש 160GB. עוד תמצאו גם קישוריות WiFi, קורא כרטיסים, מצלמת וידאו HD, יציאות USB 3.0, תקשורת דור 3 ו-Bluetooth. הסוללה מספקת עד 8 שעות עבודה כשהיא מגיעה בטכנולוגיית ה-Rapid Charge של Lenovo, המאפשרת הטענת המחשב לכדי 80% בתוך 30 דקות בלבד.

אין ספק כי לא מדובר כאן במחשבי Lenovo הסטנדרטיים, אם כי השם ThinkPad עושה כאן את ההבדל זאת בסיוע של IBM שאחראית על חלקים מהאפיון והעיצוב של המחשב. מחירו כמובן יהיה לא זול כשהוא צפוי להימכר באנגליה החל משבוע הבא במספר סביב ה-$2100. צפו בוידאו הפרסומת בהמשך שנראה כי צולמה אי שם בסיטקום של שנות ה-80.

קרא עוד:  מוצרים נוספים של Razer הגיעו לישראל

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.