הדיו האלקטרונית עוד לא יבשה על ההכרזה הרשמית על שני מעבדי ה-Cedar Trail החדשים של אינטל (Intel), והנה מגיע המחשב הראשון שמבוסס על המשפחה החדשה של מעבדי האטום (Atom), והוא מגיע מלנובו (Lenovo). המחשב כבר מופיע בחנויות מקוונות ועלותו הוא 321 דולרים.

ה-IdeaPad S110 מבוסס על מעבד ה-N2600 במהירות 1.6 ג'יגה-הרץ והוא מגיע עם 1 ג'יגה-בייט זיכרון RAM וכונן קשיח בנפח של 320 ג'יגה-בייט. המקלדת היא, לפי החברה, בגודל של 98% ממקלדת רגילה, הווא מגיע עם חלונות בגרסת 64 סיביות. הוא גם מצויד ביציאת USB אחת בתקן 3.0 וניתן לרכוש אותו גם עם תוספת של מצלמה איכותית יותר של 2 מגה-פיקסלים. החברה גם צירפה למערכת תוכנה שמאפשרת הדלקה והתעוררות מהירים.

מכיוון שמדובר בנטבוק, לא מפתיע לגלות שהבחברה החליטו להדגיש את העיצוב של המחשב, והוא מגיע בלל צבעים: אדום, לבן, כחול ושחור.

מעבדי ה-Cedar Trail שהושקו השבוע מדגמי N2600 ו-N2800, שניהם מעבדים כפולי ליבה כשהאחד בתדר 1.6GHz והשני 1.8GHz וכוללים גם מעבד גרפי הפועל בתדר של 400MHz ו-640MHz בהתאמה. המעבדים מגיעים עם ערכת שבבים NM10 הכוללת תמיכה בניגון וידאו Full HD, זיכרון DDR3–800 ו-1066, מעבד גרפי PowerVR SGX 545 במקום ה-GMA 3150 בדור הקודם המבטיח עד פי 2 ביצועים ומעטפת ייצור של 32nm. המעבדים החדשים צורכים פחות חשמל כך שנטבוק ממוצע יוכל לספק סוללה של עד 10 שעות

קרא עוד:  הטאבלטים החדשים של לנובו יכולים לשמש גם כמסכים חכמים

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

וידאו: סרטון רשמי שמציג את המחשב החדש של לנובו

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.