קונספט של מחשב נייד שהופך לטאבלט כבר לא חדש לנו, אבל הפעם Lenovo הלכו על משהו קצת שונה, מאוד שונה. מי שקשה לו ומתלבט בין מערכות אנדרואיד או Windows 7 למחשב הבא שלו, Lenovo מציגה שילוב של שתי המערכות ושתי התצורות (טאבלט ומחשב נייד) לנוחות מרבית. להמצאה הם קוראים  Lenovo IdeaPad U1 Hybrid, אותו הקונספט אשר הוצג לפני שנה והיה אמור להגיע לסין.

כעת החברה מאחדת את מחשב הטאבלט LePad עם תושבת IdeaPad U1. המחשב המתפקד כמחשב נטבוק לכל דבר עם מקלדת מלאה המבוסס על Windows 7, וברגע שתנתקו את המסך מהתושבת – קיבלתם מחשב טאבלט מבוסס Android 2.2. ההבדל הגדול הוא שלכל מערכת יש את החומרה הייעודית שלה, כך כאשר הטאבלט LePad יושב בתושבת ה-U1, תעלה מערכת ה-Windows 7 על גבי מעבד Core i5–540UM 1.2GHz, זיכרון 2GB DDR3 ודיסק קשיח, וכאשר תנתקו את הטאבלט LePad מהתושבת, מערכת האנדרואיד תפעל על גבי מעבד 1.3GHz Snapdragon, זיכרון 1GB RAM ו-32GB פלאש. נחמד לא?

“מקלדת ומערכת ה-Windows הם פתרונות חשובים כאשר צריכים לעבוד, במיוחד כשישנו צורך להיות פרודוקטיבי וליצור תכנים”, אמר ליאו לי, מנהל מותג Lenovo והוסיף: “בתקופה זו, המשתמשים רוצים להינות ממוזיקה, לצפות בוידאו, לגלוש באינטרנט, לקרוא ספרים וגם לשחק, וזה מה שהטאבלט יספק להם”.

כפי שתוכלו לצפות בסרטון שבהמשך, המעבר בין המחשבים פשוט ומהיר מאוד, ובתוך מספר שניות מהרגע שתלחצו על הכפתור כבר תוכלו לעבוד על המערכת שתרצו. Lenovo גם מבטיחה כי חלק מהאפליקציות על המחשבים יסוכרנו יחד כך שבעת גלישה, האתרים שגלשתם בהם יעברו ממחשב למחשב. כרגע, המקלדת מיועדת רק לעבודה עבור ה-Windows וגודלו של המסך יעמוד על 10.1 אינצ’ ברזולוציה 1280×800 מסוג capacitive multitouch כשייתכן כי יוצע גם דגם 7 אינצ’.

מחירו של הטאבלט/נטבוק צפוי לעמוד על $1300 (כי בכל זאת מדובר בשני מחשבים שונים) כשבתחילה יגיע למזרח, ולאחר מכן בהמשך השנה הוא יופץ גם בארה”ב. אהבנו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.