חומרי הפרסום והפרטים של Moto P30, טלפון חדש של מוטורולה (Motorola) שנמצא בדרך אל השוק, נחשפו בטעות – או שלא – באתר של החברה בסין. מאז הם כבר הורדו, אבל את הבסיס כבר אי אפשר להסתיר (עדכון: חזר שוב).

כמו שהיה צפוי לנובו (Lenovo) תשיק כנראה את כל הטלפונים שלה תחת המותג Moto, כולל מכשירים שתויגו בעבר תחת שמה, וה-P30 הוא כנראה הסנונית שמבשרת את ההתרחשות הזו. בכל מקרה, P30 נראה בדיוק כמו טלפון סיני מהשורה בלי ייחודיות של ממש להוציא הלוגו של המותג על חיישן טביעות האצבע מאחור.

עוד דבר בולט הוא כמובן המגרעת הגדולה בחלק העליון של המסך שהינו בגודל 6.2 אינץ' וברזולוציית +FHD. למרות שהמכשיר דל שוליים, ועם סנטר בגודל יחסית סביר שנושא את שם המותג, הוא מעוצב בסגנון 2.5D קלאסי. המערכת על שבב היא Snapdragon 636 המצוידת ב-8 ליבות. המכשיר יגיע עם 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה ועם 64/128 גיגה-בייט זיכרון אחסון מובנה.

המצלמה הקדמית תהיה בגודל של 12 מגה-פיקסל עם מפתח f/1.8 שזהה גם למפתח של המצלמה הראשית מאחורה שגודל החיישן שלה יהיה 16 מגה-פיקסל. מצלמת העזר תצויד בחיישן בגודל 5 מגה-פיקסל. המצלמות ילוו באלגוריתם בינה מלאכותית לשיפור תוצאות הצילום ולבחירת הגדרות אוטומטיות. הסוללה תהיה בגודל של 3,000 מילי-אמפר/שעה.

Motorola P30 goes official as China's latest low-cost iPhone X clone

עדיין לא ברור מתי Moto P30 יגיע לשוק, והאם מדובר בגרסה שמיועדת לשוק הסיני בלבד. מה שבטוח הוא שכמו שלנובו הבטיחה הוא יגיע עם אנדרואיד נקי, בגרסה 8.1. המחיר הצפוי לגרסת ה-6/64 גיגה-בייט עומד על כ-300 דולרים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.