כמו הרבה יצרניות סיניות אחרות חיפשה LeTV עולמות טכנולוגיים חדשים בהם היא יכולה למכור מכשירים, ומטלוויזיות עשתה מפנה די חד לתחום הטלפונים החכמים. כנראה שהיא הבינה שזה בדיוק הזמן לעשות את זה, כשכוחן של החברות הסיניות בשוק הזה רק הולך וגדל, גם אם השוק באופן כללי מתקדם אל עבר רוויה. במסגרת השינוי היא גם החליפה את השם ל-LeEco, וכמו רבות אחרות כדוגמתה, כיוונה את התותחים אל מה שמכונה אצלנו שוק הביניים. עם זאת כבר מהרגע הראשון נדמה היה שהיא מכוונת היטב את החיישנים שלה לעיצוב של המכשירים ויש לא מעט שטוענים שהיא חברה שמוציאה כמה מהמכשירים הכי יפים לעין.

אם בוחנים את סדרת ה-Le 2 עליה הכריזה לפני כחודשיים, אפשר בהחלט להסכים עמם. המכשירים בסדרה זו מציגים מסך איכותי, עם גבול מסגרת מינימלי ממש מהצדדים, עיצוב מדליק שמעורר עניין כמעט בכל אחד שרואה אותם, ובגוף מתכתי אחוד – ברובו – שעבר גימור באיכות גבוהה והוא נראה מעט עגלגל מאחור ובסך הכל זה פשוט נראה טוב, ולא משנה עד כמה ציניות או לא עיני המביטים. יפים במיוחד הם המכשירים בצבע ורד-זהוב, או מעין שמפניה.

אנחנו בדקנו, הודות לחבר של המערכת, את ה-Le 2 Pro, מכשיר הביניים מבין השלושה שהוכרזו לאחרונה, ולשמחתנו קיבלנו אותו בצבע הזהוב/שמפניה. סיבוב קצר בשכונה הוכיח לנו מייד שמה שחשבנו על המראה הוכיח את עצמו, והטלפון משך מבטים מכל כיוון כמעט.

LeTV LeEco Le2 Pro

מה שאין ומה שיש

אבל מה שמשך אותנו, טכנולוגים שכמונו, הוא העובדה שאין יציאת אוזניות. למעלה יש רק נורית אינפרא-אדום. כדי לחבר אוזניות צריך להשתמש בכאלה שיש להן חיבור USB-C – והנה גילינו לכם עוד משהו חדיש יחסית שיש במכשיר הזה – או להשתמש בכבל מתאם שמגיע בקופסה, אולי במקום האוזניות שאין.

למעשה LeEco היא ממש מהראשונות, אם לא הראשונה, להעיף מהתמונה את מחבר האוזניות ולהשתמש במחבר ה-USB-C לצרכים 'מוזיקליים', ולשדר את האודיו דרכו בצורה דיגיטלית לחלוטין בתקן CDLA החדש – ר"ת של Continual Digital Lossless Audio – שאמור להיות יותר יציב, יותר חד ויותר בכלל עם השילוב של Digital Atmos. חבל רק שיש רק רמקול מונו אחד, גם אם הוא חזק מאוד, ולפחות הוא ממוקם בגריל למטה כמו שלמדו חברות אחרות לעשות. יש גם מיקרופון מוסתר נוסף שדואג, כך לפחות לפי החברה, לביטול רעשים מיותרים.

המצלמה מאחור בולטת החוצה, וזה אומר שבאופן טבעי כמעט נכנסו לנוהל זהירות בכל פעם שהנחנו את המכשיר על השולחן עם גבו מטה. מתחת יש את חיישן טביעת האצבע שנראה שעבר ליטוש בסגנון מראה, ולמטה קצת יותר יש את סמל החברה. שני פסי האנטנה בולטים כאן באופן שכבר מוכר, מצד לצד למעלה ולמטה, אבל על רקע הצבע המסוים של המכשיר שבדקנו זה דווקא נראה לא רע.

Helio, גרסת ה-10 ליבות

יש ל-Le 2 Pro עוד ראשוניות יחסית מסוימת. זו הייתה שאלה של זמן עד שמעבדי עשרת הליבות של מדיה-טק (MediaTek) יתחילו להציף את שוק הביניים, והוא Le 2 Pro הוא אחד המכשירים הראשונים שמבוסס על מעבדי הדקה ליבות, MT6797 או Helio X20. מעבד זה מורכב מ-4 ליבות Cortex-A53 במהירות 1.3 ג'יגה-הרץ להרצה אפליקציות בעומס קל, עוד 4 ליבות Cortex-A53 במהירות 2.0 ג'יגה-הרץ שיחד עם 4 הליבות החלשות מיועדות לעבודה בעומס בינוני, ולסיום שתי ליבות Cortex-A72 במהירות מרבית של 2.31 ג'יגה-הרץ. במדיה-טק כבר התחילו להתייחס למעבדים הללו כאל מכונית שעולה בעלייה עם 3 הילוכים. מספיק ציורי כדי לתאר את דרך העבודה.

השבב הגרפי שמוצמד למעבד במערכת על שבב הוא ה-Mali-T880 שנחשב לאחד הטובים ש-ARM מציעה בעידן הנוכחי שכבר מותקן במכשירים, שפועל במהירות 780 מגה-הרץ, וזאת מול מהירות של 850 מגה-הרץ עם המעבד התואם X25 שגם מהירות שתי הליבות בשכבה העליונה גבוהה יותר ועומדת על 2.5 ג'יגה-הרץ, לכל היותר. כך או כך, כל הליבות תומכות ב-64 ביט.

המסך של Le 2 Pro משתרע על פני 5.5 אינץ' שמציע צפיפות של 403 פיקסלים לאינץ'. כאמור, בהיבט של צד ימין ושמאל, מדובר במכשיר שמסכו מגיע מקצה לקצה. יש אמנם שולי מסגרת דקיקים, אבל הם כל כך דקים, ובדיוק בצבע שמתאים להשתלבות יחד עם השחור של המסך, עד כדי שבכלל לא שמים לב לשוליים הללו. גם בעבודה שוטפת דרך אגב. הרזולוציה היא FHD, וזה דבר שכבר התרגלנו לראות במכשירי ביניים גבוהים יחסית – כלומר, שלא מנסים להתקדם ל-2K בהנחה שזה עדיין מיותר. כנראה בצדק. לפי החברה למסך תאורה של 500 ניטים, אבל אנחנו לא יכולים לומר שאור השמש לחלוטין לא הפריע, כפי שניתן היה אולי לצפות.

קרא עוד:  סקירה: Galaxy A51 - שדרוג מוצלח

המכשיר מגיע עם 4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה מסוג LPDDR3 וזה יפה מאוד, ועדיין לא משהו שרואים כל יום במכשיר ביניים. זיכרון האחסון המובנה הוא 32 ג'יגה-בייט, ואין אפשרות הרחבה. התושבת של הסימים, שממוקמת בצד השמאלי למעלה, יכולה לקבל רק סים אחד של דור רביעי. הגוף האחוד של המכשיר מסתיר סוללת 3,000 מילי-אמפר/שעה. פעם היא נחשבה לגדולה, כיום זה ממוצע למדי. כך או כך, בגין אפיון המבנה של המכשיר, לא ניתן להחליף אותה. מה שכן, היא נטענת יחסית מהר, ולא רק בגלל המטען היחסית חזק שמגיע איתה, אלא לפי החברה גם בזכות טכנולוגיה בשם Le fast charge  – שככל הנראה מבוססת למעשה על טכנולוגיית הטעינה המהירה של מדיה-טק עצמה.

מבחינת קישוריות תומך המכשיר ב-WiFi 8201.11ac, ולמטה מכך, וכן בבלוטות' 4.2 וזה בהחלט מספק. הרמקול כאמור הוא מונו, וממוקם בחלק התחתון , אבל הוא חזק וצלול ולא שומעים עיוותים גם בעוצמה המרבית שלו. המכשיר תומך ב-Dolby Atmos, וזה בא לידי ביטוי היטב אם משתמשים בממיר כדי לחבר ליציאת ה-USB אוזניות שיודעות להשתמש היטב באודיו הדיגיטלי שמונפק מהמכשיר.

צילום: הרבה כן, אבל גם קצת לא

כן, אנחנו יודעים שלא הוזכרה עד עתה המצלמה, אבל זה רק בגלל שהחלטנו להקדיש לה פסקה משלה. אמנם, כפי שקראתם לפני כן, היא בולטת מאחור כמו גוש זר בצורה שאנחנו בדרך כלל לא אוהבים, גם אם לעדשה יש מגן נגד שריטות, אבל מצד שני בהיבט הטכני אין לנו שום תלונות אליה.

ובכן, בואו ניפטר מהר מהמצלמה הקדמית, כדי לצאת מידי חובה, שהיא מצלמת 8 מגה-פיקסלים שכיום כבר לא נחשבת למשהו ממש מיוחד בתחום הסלפי. יש לה מפתח f/2.2 ויש לה יכולת לצלם וידאו ב-1080p.

LeTV LeEco Le2 Pro camera

האחורית הרבה יותר מעניינת. מדובר במצלמה עם חיישן סוני (Sony) מסוג IMX230 בגודל 21 מגה-פיקסל שמלווה במבזק כפול, חם וקר, עם מיקוד מהיר במיוחד ועם טכנולוגיה בשם PDAF שלפי החברה מאפשר בקלות ובנוחות לצלם תנועה. לעדשה יש מפתח רחב של f/2.0 וגודל החיישן 1/2.4  אינץ'. המצלמה יכולה לצלם וידאו ב-FHD וב-2K בקצב של 30 פריימים לשנייה, וב-HD בקצב של 120 פריימים לשנייה.

אז מה יוצא מזה? בדרך כלל תמונות מצוינות שמשעתקות היטב את הצבעים עם הבחנה יפה בין גוונים בלי רוויה מיותרת, תמונות שלא סובלות מפלסטיקה מיותרת, וגם לא מעיוותים כרומטיים. מה שכן, מדי פעם ניתן היה להבחין, בצילומי חוץ בשמש חזקה עם שטחים בהירים מאוד גדולים יחסית, ב-'שריפה' של הלבן. כלומר, גוש לבן גדול שמאבדים בו כמעט לחלוטין את הפרטים, אבל זה לא קורה הרבה, ובוודאי לא בכל פעם.

גם אהבנו בדרך כלל את התמונות שצילמנו בתוך הבית, גם בתנאי תאורה שקשה לקרוא להם אידיאליים. אמנם לעיתים יש גרעיניות מסוימות, אבל ברוב הניסיונות התמונות הפתיעו אותנו ממש לטובה. המצלמה גם הגיבה מהר יחסית לפעולות, כולל צילום אחר צילום, וכלל זמן תגובה לצילום, ובסך הכל מדובר בכלי איכותי ביותר.

בזמן שהשתמשנו בו

אולי בגלל העגלגלות המאוד עדינה, כך שכמעט ולא מרגישים בבטן הקלילה שלו, אולי יחד עם הקצוות של המכשיר מימין ומשאל שעברו מעין 'שיוף' שמעט מעגל אותם, ואולי בגלל הסגסוגת ממנה עשוי החלק המתכתי של הגב, ואולי גם בגלל הדקיקות היחסית שלו – כך או כך, יש הרגשה טובה שמחזיקים את ה-Le 2 Pro ביד, יחד עם הביטחון שהמכשיר לא יחליק מהיד בגלל כמה טיפות זיעה קיציות.

בכלל, העיצוב והגימור של Le 2 Pro, למרות הפלסטיק מעל ומתחת לפסי האנטנה בצד האחורי של המכשיר ומהצד, מהווים אחד ממוקדי החשיבות של המכשיר הזה – אם במקרה זה לא הובן עד לנקודה הזו. הגימור מבחינתנו לא מתייחס רק למראה החיצוני של המכשיר אלא גם לדרך בה הכפתורים ושאר האביזרים החיצוניים פועלים ביום יום, ובמכשיר המסוים הזה של לה-אקו הכל עובד בצורה חלקה ומשביעה רצון – החל מכפתורי הניווט מקדימה למטה ועד חיישן טביעות האצבע שנמצא מאחור.

קרא עוד:  משפחת Galaxy S20 ו-Galaxy Z Flip הושקו בישראל

ואם כבר הוזכר שמו המפורש של חיישן הסריקה, ששמו בחברה הוא Le mirror, הוא בהחלט פעל היטב משני הצדדים של המטבע – ההגדרה והתפעול. תהליך הגדרה היה קל וזריז יחסית. מדובר בתהליך בו מספר פעמים יחסית מועט יש להניח את האצבע האנושית הנבחרת על החיישן ואז להרים. לאחר פחות מדקה החיישן כויל והיה מוכן לעבודה. בבדיקת התפעול הוא התגלה כזריז ביותר, וזאת מעבר לכך שהוא גם עבד היטב, כולל במצב של מסך כבוי.

עם זאת, בנקודה הזו הורגש שחסר משהו שהפך כבר לאלמנטרי, בטח יותר מחיישן טביעות אצבע. Le 2 Pro לא תומך במחוות. כן. בבדיקות שלנו כבר התרגלנו לכך שגם מכשירים ביניים ברובם המכריע תומכים במחוות, ודי הופתענו לגלות שזה לא כלול במכשיר הזה שדי מנסה למצב את עצמו כמכשיר באיכות גבוהה לתחום הביניים. אולי זה בגלל הממשק? אנחנו לא ממש יודעים, כי קיבלנו את המכשיר כבר עם התקנת רום בעברית שהחליפה את המקור הסיני, אבל בשורה התחתונה לא זוהתה תמיכה, ותאמינו לנו שחיפשנו.

החלפת הרום גם מונעת מאיתנו לדווח על הממשק. נספר לכם רק שבבסיס מדובר באנדרואיד 6.0 ישירות מהקופסה. במקור יש ממשק קנייני של החברה בשם eUI.

עוד שתי נקודות שלדעתנו שוות תשומת לב הן היכולת להגדיר את שלושת כפתורי הניווט לתפקודים אחרים, כולל הרצת אפליקציות, וכן מצב 'מכשיר בכיס' שפעל היטב בבדיקות שהספקנו לעשות כשלא נרשמו פעולות לא מבוקשות בכיס קדמי של ג'ינס צמוד.

LeTV LeEco Le2 Pro USB C earphones 3.5 jack convertor

בחנו והתוצאות לפניכם

קודם כל יש לנו מסקנה ברורה אחת: ה-Helio X20, על כל עשר ליבותיו, הוא אולי מעבד הדגל של מדיה-טק, אבל הוא עדיין פחות טוב ממעבדי השורה הראשונה של סמסונג (Samsung) וקוואלקום (Qualcomm), גם כשהוא רץ במצב ביצועים גבוהים וגם כשבוחנים אותו בסיטואציות משחקיות בהן השבב הגרפי הוא זה שצריך להתבלט. איפה זה שם אותו מבחינת התמורה? זו כבר שאלה אחרת. איפה זה שם אותו מול מכשירים סיניים אחרים? במקום לא רע בכלל.

רוצים דוגמה? בבקשה. ב-Antutu הגיע ה-Le 2 Pro ל-93,980 נקודות שאולי שמות אותו הרחק מתחת ל-Galaxy S7 ול-G5, עם 128,381 ו-113,855 נקודות בהתאמה, אבל הרבה באופן משמעותי מה-Nexus P6 שהגיע ל-73,821 נקודות. זה גם היה פחות או יותר הסדר ב-GeekBench 3 עם 6,522 נקודות ל-S7, אחריו ה-G5 עם 5,294 נקודות ואז ה-Le 2 Pro עם 5,021 נקודות במבחן ריבוי הליבות.

במבחנים הגרפיים הוא היה קצת יותר חלש באופן יחסי עם 49.3 פריימים לשנייה במבחן של Epic Citadel שזה בסדר, ומשחקים ירוצו באופן חלק ולא אמורה להיות בעיה גדולה, אבל בהשוואה לביצועים של מכשירים ביניים גבוהים, המקום אליו מכוון המכשיר, הוא יחסית נמוך.

הסוללה, במבחן PC Mark שלנו סיפקה 6 שעות ועוד 50 דקות של עבודה. זה לא נורא, ואפילו ממש ממש לא נורא, אבל התרגלנו ליותר בחודשים האחרונים ממכשירים עם סוללת 3,000 מילי-אמפר/שעה.

מסקנות, כי בגלל זה אנחנו כאן

ה-Le 2 Pro הוא מכשיר יפה מאוד למראה. אם אתם מחפשים את ההיבט הזה במכשיר שלכם, הוא בהחלט יענה על הציפיות שלכם. עם תג מחיר של 249 דולר לפני מיסים, נכון להיום, הוא מכוון לשוק הביניים בדיוק באמצע שלו: לא גבוה מדי ולא נמוך מדי, וככזה הוא בהחלט מספק את התמורה הנדרשת ממנו. יש בו שילוב קצת מזור של צעד קדימה, וזאת בדמות אימוץ טכנולוגיות חדישות כמו מעבד העשר ליבות של מדיה-טק, שימוש בחיבור USB-C, וויתור על יציאת אוזניות, חיישן טביעות אצבע מהיר וכדומה, ומצד שני הוא מציע 'רק' רזולוציית FHD וכנראה שלא תומך במחוות – ומי שכבר רגיל לשימוש במחוות, זה יכול להרגיש לו מאוד חסר. והוא יפה מאוד, כבר אמרנו?