לי-אקו (LeEco), ממשיכה לפרוץ לשטחים חדשים ומתחילה לעשות כמעשה שאומי (Xiaomi). הפעם היא מציגה לא פחות ולא יותר מאשר אופניים חכמים שמריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android).

האופניים החדשים, שזכו לשם הנדוש משהו Super Bike (סופר בייק), הוצגו בתערוכת CES 2017 והם מתאימים למשתמש ביתי כמו גם למשתמש הספורטיבי, וכפועל יוצא מכך הן יושקו בשתי גרסאות שמבוססות על גוף אלומיניום: אופני כביש רגילים במשקל של 18 ק"ג, ואופני הרים במשקל של 26 ק"ג. באופניים החכמים, כמו בכל אופניים רגילים, ניתן לכוונן את המושב ולאזן את הגלגלים. אבל מה שלמעשה הופך את האופניים לחכמים הוא שילוב של ניווט קולי, קבלת הוראות פנייה אחר פנייה באמצעות שרות המפות Here.

האופניים מבוססים על מערכת הפעלה בשם BikeOS, גרסה של אנדרואיד שהותאמה לצורך העניין, והם יכללו מעבד Snapdragon 410 של קוואלקום (Qualcomm) וכן מסך מגע בגודל 4 אינץ' המורכב תחת הכידון. לרוכבים תינתן האפשרות לכוון את התאוצה, זמן ומרחק הרכיבה – וכל זאת באמצעות מסך המגע בלבד. בנוסף, אי אפשר בלי קצת חברה, ורוכבי האופניים יוכלו לדבר עם חבריהם ולשתף מוזיקה. כמו כן ניתן יהיה לאתר משתמשים פוטנציאליים לרכיבה בקרבת מקום – בתנאי שגם להם אופניים זהים.

לא ברור לפי שעה מה יהיה מחיר התענוג הזה, אולם Super Bike צפויים לנחות בארצות הברית במהלך הרבע השני של 2017.

וידאו: סופר בייק של לי-אקו