בחודש אוקטובר הקרוב מתכננת מיקרוסופט (Microsoft) להשיק שני מכשירי דגל חדשים בסדרת ה-Luima שלה, וכמעט כמו תמיד, גם הפעם הפרטים מגיעים לאינטרנט הרבה לפני ההשקה בפועל. תמונות של שני המכשירים החדשים דלפו לרשת, יחד עם המפרטים הרשמיים שלהם, ככל הנראה מתוך הודעה לעיתונות שמתכננת החברה לשחרר לקראת ההשקה.

כצפוי, המכשירים החדשים ייקראו Lumia 950 (בשם הקוד Talkman) ו-Lumia 950 XL (בשם הקוד Cityman). בגב שני המכשירים נמצא הלוגו של מערכת ההפעלה Windows. ההבדל העיקרי ביניהם, כפי שניתן להסיק מהשם, הוא בגודל המסך – ה-950 הרגיל יציע מסך בגודל 5.2 אינץ', בעוד גרסת ה-XL תציע מסך של 5.7 אינץ'. הגירסה הרגילה תגיע בצבעי שחור או לבן, ואילו המוגדלת עם גוף בצבע כחול.

מעבר לכך, ה-Lumia 950 יהיה מבוסס על המערכת על שבב Snapdragon 808 בעלת ששת הליבות של קוואלקום (Qualcomm) והיא תגיע עם 3 ג'יגה-בייט של זיכרון RAM, זיכרון פנימי של 32 ג'יגה-בייט, סורק רשתית אינפרה אדום עבור Windows Hello, מצלמת 20 מגה-פיקסל מאחור ו-5 מגה-פיקסל מקדימה, תמיכה בטכנולגית Qi להטענה אלחוטית מהירה, מחבר USB Type-C וסוללת 3,000 מילי-אמפר/שעה.

ה-Lumia 950 XL, לעומתו, יהיה מבוסס על המערכת על שבב Snapdragon 810 המחודשת עם שמונה ליבות, ובנוסף לכל התכונות של ה-950 הרגיל יישתדרג גם בכפתורי אלומיניום צדדיים, טבעת כסופה מסביב לעדשת המצלמה וסוללת 3,300 מילי-אמפר/שעה. שני המכשירים יהיו מבוססים קרוב לוודאי על מערכת ההפעלה החדשה Windows Mobile 10, וטרם ידוע מתי יושקו רשמית.