את המוצר הראשון של אינטל בתחום הסמארטפונים, משיקה החברה בתערוכת MWC 2012. ה-Lava XOLO X900 שיושק בהודו, צרפת ואנגליה יביא לראשונה את מעבד ה-Atom על מערכת האנדרואיד של גוגל. באירופה המכשיר יושק תחת השם Orange Santa Clara וחולק מאפיינים זהים ל-X900 בו נמצא את מעבד Atom Z2460, ליבה בודדת הפועל בתדר 1.6GHz עם מסך מגע 4 אינצ’.

המכשיר שהוצג עוד בשנה שעברה, אמור לספק ביצועים חזקים למדי, ובמבחני ביצועים של אתר Anandtech שנערך על האב טיפוס הראשוני התברר כי המעבד מתחיל בנקודת זינוק גבוהה במיוחד ומצליח להשיג תוצאות שעוקפות את המכשיר הפופולרי כיום, ה-Galaxy Nexus, כמעט בשליש יותר. אם מדברים על ה-iPhone 4S אז שם התוצאה כמעט מוכפלת. גם בצריכת החשמל המעבד צריכה ממוצעת ובמקסימום הגיע ל-1.0W בעוד שמכשיר ה-iPhone 4S הגיע עד ל-1.3W.

למכשיר גם יכולות מדיה מעודכנות כמו מצלמה 8 מגה פיקסל, יציאת HDMI, תקשורת NFC וכמובן WiFi, Bluetooth ו–GPS ויכולת ניגון וידאו ב-HD מלא.

כמכשיר ראשון של אינטל בשוק הסלולר, הוא יכול להביא עניין במיוחד בשימוש מעבד ה-Atom, אך על אינטל עוד לעבוד רבות כדי להצליח לשווק אותו נכון, וגם לעיצוב לא יזיק מעט שיפוץ.

וידאו: XOLO 900 בפעולה

 

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.