מיקרוסופט (Microsoft) הודיעה כי שחררה עדכון אבטחה למערכות ההפעלה Windows הנתמכות, כלומר החל ב-Windows 8.1 ומעלה, עבור פרצת האבטחה החמורה שהתגלתה בפרוטוקול האבטחה WPA2 הנחשב לנפוץ בעולם – פרצה שזכתה לכינוי KRACK שהן ראשי התיבות של Key Reinstallation Attacks. למעשה משתמשים המקבלים עדכונים אוטומטיים באמצעות Windows Update כבר מוגנים אוטומטית. "עדכנו את המשתמשים ברגע שלמדנו על הפרצה, אבל לא לא חשפנו זאת כדי לתת לחברות אחרות הזדמנות לפתח ולשחרר עדכונים משלהם", הודיעה החברה.

מיקרוסופט היא הראשונה מבין החברות הגדולות בתחום המחשוב המודיעה על אספקת פתרון לבעיה, וזאת למרות ש-Windows נחשבת פחות פגיעה לבעיה מאשר ממערכות מבוססות לינוקס (Linux), כדוגמת אנדרואיד (Android) של גוגל (Google) שכבר הודיעה היא בחברה "מודעים לבעיה ויתקנו את המכשירים המושפעים במהלך השבועות הקרובים". היעד הוא עדכון שישוחרר ב-6 בנובמבר.

באפל (Apple) טוענים כי כבר תיקנו את הפרצה, וכי התיקון נמצא בגרסת הבטא של העדכון למערכת ההפעלה iOS 11, ככל הנראה iOS 11.1, אשר ישוחרר לכלל המשתמשים בשבועות הקרובים. באמזון (Amazon) טוענים כי החברה נמצאת באמצע תהליך של בחינת המכשירים שלהם ובירור מי מושפע מהפרצה, וכי ישחררו עדכונים במידה וצריך. בסמסונג (Samsung) מסרו כי הם עובדים על תיקון מהרגע שגילו שמכשיריהם נפגעו, וכי ישחררו אותו במהלך השבועות הקרובים.

קרא עוד:  אפשר לפרוץ למחשב שלכם דרך Internet Explorer גם אם אתם לא משתמשים בו

גם בלינקסיס (Linksys) ונטגיר (Netgear), יצרניות הנתבים האלחוטיים, טוענים כי ברגע שנוגע להן על הפרצה הן כבר החלו לעבוד על תיקונים, ובינתיים ישחררו הערות בטיחות בשימוש לצרכנים המשתמשים במוצריהם.

אינטל (Intel) מסרה כי מהנדסי החברה כבר פועלים מול יצרניות ומשתמשים כדי ליישם את עדכוני האבטחה במהירות. בנוסף פרסמה החברה תיקון ידני שניתן ליישם עבור חלק ממתאמי הקיר האלחוטיים שלה.