המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מטח) הודיע כי יאפשר גישה חופשית ל'כותר ספרי לימוד' לשימוש חינמי עד לתום שנת הלימודים. 'כותר ספרי לימוד' הינה הספרייה המקוונת הגדולה בארץ, הכוללת 250 ספרי לימוד בהוצאת מטח, רמות ואריק כהן, (לכותר עומדים להצטרף מו"לים נוספים). ומקיפה את כל המקצועות הנלמדים בכיתות א' ועד יב'.

לדברי גילה בן הר, מנכ"לית המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מטח): "פתיחת הספרייה המקוונת 'כותר ספרי לימוד' אשר פותחה במטח, פותחת בפני כל תלמיד מאגר עצום של תכני לימוד, ובכך עשויה לסייע לתלמידים להתכונן למבחני סוף השנה. בנוסף, הדבר יאפשר לתלמידים אשר לא היו חשופים עד כה לאפשרויות שמציעה הספרייה המקוונת 'כותר', להתנסות בחוויית לימוד דיגיטלית, אשר בשילוב עם אופני הלימוד המסורתיים תאפשר לכל תלמיד להרחיב את מקורות המידע ללימוד."

בן הר הוסיפה כי "מטח יאפשר גישה חופשית לממשק הידידותי של 'כותר ספרי לימוד' המקיף את כל ספרי הלימוד במקצועות המתמטיקה, היסטוריה, אזרחות, גיאוגרפיה, מדעים, אנגלית ועוד  השימוש בספרי הלימוד המקוונים מאפשר לכל תלמיד יצירת מאגר מידע אישי, בהתאם לצרכי הלימוד הספציפיים שלו, בכל זמן ובכל מקום."

אודות 'כותר'
'כותר ספרי לימוד' הינה סביבה מתוקשבת ברשת האינטרנט המציגה את כל ספרי הלימוד של מטח  ומו"לים נוספים בגרסה דיגיטלית. 'כותר ספרי לימוד' מהווה סביבת למידה פעילה, פתוחה, שיתופית ואינטראקטיבית הכוללת איתור מידע מהיר, מרחב עבודה אישי לתלמיד ולמורה הכולל הוספת תיקיות וקבצים אישיים, סימניות, הדבקת פתקיות, סימון קטעים נבחרים, יצוא קטעי טקסט ותמונות, שמירת הערות וסימונים ויצירת מדף ספרים אישי. כל אלה מאפשרים לתלמיד ולמורה לשלב את ספר הלימוד בשולחן העבודה שלו במחשב האישי.

קרא עוד:  בגרסה הבאה Google Assistant תגיב באופן כמעט מיידי

ב"כותר ספרי לימוד" משולבות שכבות של מידע אינטראקטיבי הכולל קישורים למקורות העשרה ולפריטי מידע עתירי מדיה, עדכונים ופעילויות המותאמים לאוכלוסיות יעד שונות. סביבה לימודית כזאת יכולה להפוך את השיעור לחוויה מרתקת ואת שיעורי הבית למותאמים לתלמידי הדור הנוכחי; היא יכולה לחזק את הקשר בין המורים לתלמידים ובין התלמידים לבין עצמם; היא יכולה לספק ללומדים חוויה לימודית מרתקת ואף ליעל את ההכנה לקראת בחינה. לכותר ספרי לימוד שולבה מערכת לניהול למידה המאפשרת למורה להתאים משימות לתלמיד או לקבוצות תלמידים ולעקוב אחר הפעילות.

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.