יחד עם ההכרזה של אופרה (Opera) על סגירת אפליקציית ה-VPN החינמית שלה, Opera MAX, קספרסקי (Kaspersky) שחררה ל-Google Play כלי VPN שלה. האפליקציה החדשה, Kaspersky Secure Connection שמה, מסופקת גם היא בחינם למי שרוצה להוריד אותה ועם התחייבות להתעדכן בכל יום בהיבט של השרתים שמאפשרים את משחק המחבואים של כתובת ה-IP של מכשיר האנדרואיד. האפליקציה מאפשרת נפח גלישה בחינם של עד 200 מגה-בייט מדי יום.

יש לה גם גרסת פרימיום בה יכולים להשתמש עד חמישה מכשירים, שאינה מטילה הגבלות אזוריות וגם מאפשרת נפח גלישה בלתי מוגבל. שלא כמו Opera Max, היא אינה מציעה יכולות כיווץ נתונים כדי לסייע לגלישה מהירה יותר.

שרת ה-VPN יכול לראות את כל מה שעושה הטלפון כשמתחברים אליו, אך לפי החברה היא אינה שומרת רישומים של התנועה אל השרתים והם, כשהתנועה מהטלפון/טאבלט אל השרת מבוצעת באופן מקודד.

האפליקציה אינה מציעה משהו מעבר לשירות VPN רגיל להוציא אפשרות אחת והיא שהיא יכולה לזהות התחברות לרשת אלחוטית בלתי מוגנת ואז להציע להפעיל אותה, וב-WiFi בלתי מוגן הכוונה כמובן בעיקר בשירות שמסופק במקומות ציבוריים, כלומר ללא צורך בססמה.

עם זאת יש לציין שבדף האפליקציה בחנות מופיעות שוב ושוב הערות של משתמשים שהאפליקציה דורשת, לצורת השימוש בה, גישה לאנשי קשר ולשיחות הטלפון של המכשיר, דברים שכמובן אין להם קשר עם גלישה באינטרנט ויותר קשורים כמובן לאיסוף מידע על משתמשים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.