מיקרוסופט (Microsoft) שיתפה פעולה עם היצרנית קאנו (Kano), המתמחה במחשבים המיועדים למשתמשים צעירים ולבתי ספר, בכדי להציג ערכה להרכבה עצמית של מחשב נייד בעל מסך מגע ומקלדת נשלפת – מעין Surface לילדים.

בניגוד למחשביה הקודמים של קאנו, שהתבססו על שבבי רספברי פיי (Raspberry Pi) ומערכת הפעלה קניינית ומוגבלת מאוד ביכולותיה, Kano PC שפותח ביחד עם מיקרוסופט מבוסס על מעבד אטום (Atom) מרובע-ליבות של אינטל (Intel), ומגיע עם 4 גיגה-בייט זיכרון עבודה, 64 גיגה-בייט זיכרון לאחסון קבצים, חיבורי USB ו-HDMI, וגם תמיכה בחיבור ל-WiFi ואביזרי בלוטת׳.

באשר למערכת ההפעלה מדובר ב-Windows 10 S, מערכת בעלת יכולות מרשימות בהרבה מאלו של קאנו, אם כי היא מוגבלת להתקנת תוכנות מהחנות של מיקרוסופט בלבד. המחשב, כאמור, מגיע מפורק למספר חלקים, עם ספר הדרכה המסביר צעד אחר צעד כיצד להרכיב אותו, וגם אפליקציה שאמורה ללמד את הצעירים ״כיצד מחשב עובד״, וגם צעדים ראשונים בתכנות במגוון שפות וכלי פיתוח.

Kano PC מגיע עם גרסת בתי הספר של המשחק מיינקראפט (Minecraft), כמו גם תוכנת הציור Paint 3D של מיקרוסופט, וחבילת התוכנות המשרדיות Microsoft Office.

מחירו של Kano PC עומד על 299.99 דולרים, והוא זמין כעת למכירה מוקדמת וצפוי להגיע לחנויות בארה״ב, בקנדה ובאנגליה ב-21 באוקטובר.

https://www.youtube.com/watch?v=8XXgB8cbqKU