לנובו (Lenovo) מצטרפת לרשימת החברות, הקצרה בינתיים, שתשיק בקרוב מכשיר עם זיכרון עבודה בנפח של 4 ג'יגה-בייט. המכשיר, K80, נחשף באתר CNMO (סינית) והוא יתחיל להימכר בסוף החודש בסין תמורת כ-290 דולר (או יותר נכון, 1,799 יואן).

ה-K80 הוא טלפון עם מסך 5.5 אינץ' שמציע רזולוציית FHD, והוא מבוסס על מעבד אטום של אינטל (Intel) מרובע ליבות במהירות 1.8 ג'יגה-הרץ. המכשיר מציע את מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) בגרסת הלוליפופ (Lollipop) שלה היישר מהקופסה.

ובכלל, התצורה של המכשיר נאה למדי. לצד זיכרון העבודה הכובה, יגיע המכשיר עם לא פחות מ-64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון פנימי, וסוללה בנפח מרשים של 4,000 מילי-אמפר/שעה. המצלמה האחורית מבוססת על חיישן בגודל של 13 מגה-פיקסלים עם מייצב תמונה אופטי.

לנובו היא אינה הראשונה שמציאה מכשיר עם זיכרון עבודה בנפח 4 ג'יגה-בייט. אסוס (Asus) הכריזה לאחרונה על ה-ZenFone 2 עם נפח דומה. בדומה ליריבתה, תציע גם לנובו את ה-K80 בתצורה נמוכה יותר של 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.