חברת JVC השיקה את מצלמת האקסטרים הראשונה אשר הוצגה ב-CES בתחילת השנה ומיועדת לחובבי האתגרים המעוניינים לצלם את עצמם בזמן הפעילות. המצלמה מדגם GC-XA1 ADIXXION היא קטנה וקומפקטית, אך גם חזקה ובעיצוב רובוסטי המיועדת לפעול בכל תנאי מזג האוויר ובכל אתגר אקסטרים שאפשר לדמיין. היא חסינה למים עד 5 מטרים ועמידה לזעזועים ולנפילות של עד 2 מטרים, עמידה לאבק ולקור. עיצובה הייחודי מיועד כדי להעניק לה התאמה מלאה לאביזרים ונוחות לתפעול גם בזמן הפעילות הספורטיבית ומאפשרת להציג את הפעילות מעיני המשתמש ובשידור חי.

לשיתוף בזמן אמת, המצלמה מאובזרת עם קישוריות WiFi המאפשרת להעלות סרטונים ולשדרם בסטרימינג לשירות הוידאו של USTREAM. הקישוריות גם מאפשרת להתחבר לסמארטפון דרך תקשורת דור 3, כך שניתן להעביר את האירוע בזמן התרחשותו וכן לשלוט בשידור מרחוק ולצפות בו במסך המכשיר. המצלמה מאפשרת להציב אותה במקומות לא סטנדרטים, כמו על משקפיים, על קצה הגלשן, בראש הקסדה ובקידון האופניים, כך שהיא מתאימה לכל סוגי פעילות האקסטרים.

בעדשת המצלמה חיישן 5 מגה פיקסל המסוגל לצלם וידאו ב-1080p או 720p ב-60 פריימים לשנייה וכן צילומי סטילס בפורמט JPEG. החיישן בעל פוקוס קבוע ועדשה רחבה עם זווית צפייה מרשימה של 170 מעלות. בשל השימוש הנדרש ממנה, המצלמה מבצעת את כל ההגדרות באופן אוטמטי, כמו איזון לובן, חשיפה ובחירת סצנה, וניתן להגדיר כל פרט באופן ידני. ישנה אפשרות גם לקבוע צילום אוטמטי כל 1 עד 5 שניות, וכן שימוש בטיימר פנימי, כשכל ההגדרות והתצוגה מוצגים על מסך 1.5 אינצ'. הפוקוס הקבוע נועד בעיקר למנוע מצב בו הפוקוס ישתנה לעיתים תכופות, שכן בצילום אקסטרים מהיר המרחק מהמצלמה משתנה בכל רגע.

המצלמה החלה להימכר מעבר לים ב-$349, וכאן אצלנו ניתן למצוא אותה תמורת 1,899 ש”ח.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.