מותג האודיו ג'יי-לאב (JLab) הגיע אמנם רק לאחרונה למחוזתינו, אבל בארצות הברית הוא מוכר טוב למדי בזכות מגוון המוצרים הזולים שהוא מציע לתחום. האוזניות האלחוטיות JBuddies Studio אינן חורגות מהקו בהיבט הכספי ומחירן עומד על 179 שקלים בלבד. אבל מה בדיוק הן מסוגלות לספק במחיר כזה? בדיוק מה שרצינו לבדוק.

מבט סביב

JBuddies Studio מוצעות בצבע שחור או אפור משולב בכחול. מדובר באוזניות 'על האוזן' (On-Ear) משמע כשהכריות יושבות ממש על האוזניים. הספוג שלהן רך ונעים והוא מחופה בציפוי דמוי עור המעניק תחושה נוחה בעת שימוש ממושך במהלך היום.

רוב חלקי האוזניות הללו מיוצרים מפלסטיק וזה אכן מעניק הרגשה שמדובר במוצר זול ופשוט. גם הקשת העליונה אינה רכה מספיק לטעמנו, אולם היא מאוד גמישה ואינה מפעילה לחץ על האוזניים. היתרון הגדול שלהן הוא כי הן מתקפלות, ובמצבן זה נוח יותר לשאת אותן ממקום למקום כשהן לא תופסות מקום רב. גם מנגנון נעילת הקיפול עושה רושם של פתרון יציב ואיכותי מספיק. אבל חבל שלא מצורף נרתיק נשיאה.

בדופן האוזניה הימנית נמצאים כפתורי התפעול – זוג כפתורים לשליטה על עוצמת השמע וכפתור הפעלה או כיבוי בלחיצה ארוכה. הפלסטיק הפשוט בהחלט מורגש גם בהיבט הזה וחבל שלא הושקע מעט יותר באיכות החומר. הכפתורים נמצאים בסמוך אחד לשני וזה גורם מדי פעם לשנות את עוצמת השמע במקום לנתק את השיחה בזמן, לדוגמה. בדופן של האוזניה נמצא גם חיבור הטעינה מסוג microUSB, מיקרופון לביצוע שיחות קוליות וכן נורית לד בצבע כחול או אדום המציגה את מצב החיבור להתקן החיצוני.

JBuddies Studio הן אוזניות אלחוטיות הפועלות בטכנולוגיית Bluetooth 5.0 עם תמיכה בפרוטוקול A2DP. החיבור הראשוני למכשיר החכם מתבצע בלחיצה ארוכה על כפתור הכיבוי/הדלקה ובחירה באוזניות מתוך הרשימה.

איכות השמע

האוזניות מצוידות בדרייברים בקוטר 40 מילימטרים התומכות בטווח תדרים של 20 הרץ עד 20 קילו-הרץ. לא באנו עם ציפיות רבות, במיוחד לאור העובדה כי הן מיועדות לשוק הכניסה של התחום, אבל הופתענו לטובה: הצלילים נשמעו ברורים ונקיים, עם עוצמה טובה וללא הפרעות. היה מורגש קצת חוסר בצלילים הנמוכים, אבל היצרנית הצליחה להתגבר על כך באמצעות מצבי אקולייזר המשלימים את חוויית האזנה.

כדי להפעיל את האקולייזר יש ללחוץ במקביל על זוג כפתורי השמע ולהמתין לצפצוף. צפצוף בודד מסמן את המצב המכונה JLab Signature והוא מספק חתימת שמע המשלבת צלילים ווקאלים, שני צפצופים הם סימן לצליל מאוזן ושלושה צפצופים למצב Bass Boost המגביר את הצלילים הנמוכים (באס). זה גם מצב האקולייזר שמאוד סייע להפקת צליל טובה יותר לטעמנו.

מכיוון שהאוזניות מסוג 'על האוזן', האטימות שלהן אינה טובה במיוחד, ושומעים את רעשי הרקע מסביב. מכיוון שכך שהן לא ממש מתאימות לסביבה רועשת כמו רחוב או משרד עמוס אנשים, במיוחד בסגנון הפתוח.

ניסינו גם לבצע מספר שיחות קולית עם ה-JLab Studio, ולמרות שזה לא ממש הייעוד שלהן השמע היה בסדר וגם הצד השני לא חווה רעשים או הפרעות. עם זאת הבדיקה התבצעה בסביבה ביתית ולא במקום רועש. לא היינו משתמשים בהן לשימוש שוטף לשיחות קוליות.

הסוללה המובנית מספקת זמן האזנה מכובד של כ-30 שעות שימוש. בחיבור לחלק מהטלפונים גם ניתן לצפות במד הסוללה, ואז ניתן לראות בזמן אמת מה בדיוק המצב. אין התראות קוליות על מצב הסוללה או החיבור, וזה בהחלט חסר.

הטעינה של האוזניות הללו של ג'יי-לאב מתבצעת בחיבור microUSB באמצעות הכבל המסופק שהוא בצבע כחול התואם לצבע הפנימי של כרית האוזניות. נחמד. החברה לא צירפה מטען למארז, ולפי ההוראות שלה הטעינה יכולה להתבצע בחיבור USB לכל מטען סטנדרטי.

לחברה אין אפליקציה לעדכון גרסאות או שינוי הגדרות האוזניות. כן היא מציעה אפליקציה לצריבה (Burn In), תהליך מוכר לאודיופילים בו מפעילים ציוד שמע חדש עם מוזיקה ייעודית למשך כ-40 שעות זאת כדי שהאוזניות יגיעו לביצועים המיטבים ביותר.

יש גם תמיכה בהפעלה של המסייעת הקולית בטלפון – Google Assistant באנדרואיד או Siri ב-iOS, זאת על ידי לחיצה כפולה על כפתור ההפעלה. העברת שירים מתבצעת על ידי לחיצה ארוכה על אחד מכפתורי השמע והשהייה או ניגון בלחיצה בודדת בלחיצה בודדת על כפתור ההפעלה.

השורה התחתונה

Buddies Studio הן אוזניות בסיסיות ביותר אך הן מספקות שמע סביר בהחלט. ריבוי השימוש בפלסטיק והגימור שאינו באיכות הכי גבוהה אולי קצת מציקים, והן אינן אטומות לרעשי הסביבה ואין להן אפליקציה לתפעול, אבל איכות השמע טובה, במיוחד במצב אקולייזר בו הבאס מוגבר. גם המחיר לא נורא, במיוחד אם מדובר בהורים לילדים מתבגרים: 179 שקלים. הן נמכרות ברשת קרביץ עם שנתיים אחריות של בי-קונקט.