בסוף השבוע הסתיים בהצלחה מימון ההמונים של לוח ה-JaguarBoard, מחשב-על-לוח או לוח תכנות למייקרים במחיר של 65 דולר המבוסס על פלטפורמת Bay Trail של אינטל (Intel).

בעוד לאינטל יש את הגלילאו (Galileo) ולוח ארדואינו (Arduino) המבוסס על פלטפורמת Quark, נראה שהוגי פרוייקט ה-JaguarBoard לא ממתינים לאינטל שתשתיק לוח שמבוסס על פלטפורמת Bay Trail החדשה של החברה ויעניקו לכל מי שתרם 65 דולר לקבל את הלוח המבוסס על מעבד Atom Z3735G בארכיטקטורת x86, עם 1 ג'יגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM), זיכרון פנימי לאחסון בנפח 16 ג'יגה-בייט על-גבי כרטיס eMMC, יציאת HDMI 1.4, שלוש כניסות USB 2.0, כניסת Ethernet, יציאת 3.5 מ"מ ועוד וזאת על-גבי לוח במימדים של 6.5×10 ס"מ.לולו

http://www.youtube.com/watch?v=4rbqSbvQwFw

בניגוד ללוח ה-Raspberry Pi הנפוץ שנמכר סביב ה-30 דולר, ה-JaguarBoard מוצע לתורמים במחיר כפול ממנו אך למרות המחיר הגבוה חשוב לזכור כי מדובר בלוח שמבוסס על ארכיטקטורת x86 חזקה יותר, מה שמאפשר להריץ עליו גם את מערכת ההפעלה חלונות (Windows) זאת בנוסף ללינוקס (Linux) או אנדרואיד (Android). ואכן נראה כי המחיר לא הרתיע את 598 התורמים שכן הפרוייקט מומן בהצלחה וגייס 40,002 דולר זאת מתוך סכום יעד של 3,000 דולר. בדף הפרוייקט מבטיחים להתחיל לשלוח לתורמים את הלוח עוד החודש.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.