נקודות WiFi שמשדרות למרחק של עד 100 מטרים

הנה רעיון נחמד שעיריית ניו-יורק מנסה לדחוף לאחרונה: הפיכת תאי טלפון לנקודות WiFi. מדובר בתאי טלפון בהם השתמשו בכסף ו/או באסימונים כדי לבצע שיחות, אמצעי התקשרות שכמובן הפך בשנים האחרונות כמעט מיותר ברחבי עירה של גברת החירות. הניסיון התחיל ברחבי מנהטן, ברוקלין וקווינס, ואם הניסיון יצליח, המטרה להרחיב את ההמרה הזו לכל רחבי העיר כמעט. בסך הכל יש בניו יורק כ-13,000 טלפונים בתשלום.

כל נקודת טלפון שעוברת המרה (בדרך כלל מדובר בריכוז של מספר טלפונים) מסוגלת לספק אות WiFi למרחק של עד 100 מטר. כל מי שיתחבר דרך נקודה כזו יצטרך להסכים לתנאי השימוש וגם לעבור דרך אתר התיירות האינטרנטי של העיר לפני שהוא יכול לגשת לגלישה חופשית. בינתיים הגלישה גם חופשית מפרסומות, אבל זה דבר שיכול להשתנות.

למה ככל הנראה זה ישתנה? כי מתברר שההמרה הזו לא עולה בינתיים אגורה לקופת העירייה. הכל על חשבונה של החברה המפעילה, Van Wagner Communication, במקרה של ההמרות שמתבצעות בימים אלו. העלות: כ-2,000 דולרים לנקודת WiFi.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.