בפעם השנייה ברציפות נערך בישראל פסטיבל הגיימינג הישראלי Game In. השנה הורגש כי הפסטיבל מושקע עוד יותר ומתעלה על קודמו הן מבחינת התוכן, גודל ההפקה והיצע התוכן, אולי בזכות נותנות החסות . עם מעל ל-10 אלף מבקרים שהגיעו לפסטיבל רק ביום הראשון, נראה כי זה יהפוך למסורת בשנים הקרובות.

על פי המארגנים, ההשקעה באירוע עומדת על כ-3 מליון שקלים, כאשר ביתן 2 בגני התערוכה הפך ל"גן עדן לגיימרים" – הגדרה זו עומדת בהבטחה שכן עם פתיחת הדלתות בירכו אותנו ואת הבאים, מבוגרים וילדים כאחד, מאות עמדות משחק. בכניסה לאולם הכנסים הגדול יותר הוצגו לראווה כותרים כמו Shadow Of War, Assassin's Creed Origin ו-Super Lucky's Tale שהוקרנו על מסכי 4K ענקיים והופעלו על גבי קונסולות ה-Xbox One X של מיקרוסופט (Microsoft), אחת מנותנות החסות של האירוע.

חווית משחק לכל גיימר

אנו לא חובבי מירוצים אך יכלו להתנסות בגרסה הכי טובה של סימולטור המרוצים Forza 7 – על גבי מחשב עוצמתי מבוסס Windows 10, כששלושה מסכי סמסונג באבחנה גבוהה מקיפים עמדת מירוץ הכוללת הגה ודוושות.

אם משחקי מירוצים הם אינם כוס התה שלנו שמחנו מאוד להתנסות במספר הרב של עמדות המציאות המדומה שלכל נותנת חסות הציגה את מרכולתה – ב-HP עם המותג OMEN הציגו את ה-OMEN VR Backpack, מערכת מחשב בתצורת תיק שביחד עם קסדת המציאות המועשרת מציע חווית מציאות מדומה ומועשרת ללא חוטים. לצערנו למרות העניין הרב שיצרה HP בפתיחת האירוע לא ייכלנו לנסות את המערכת בפעולה מכיוון שזו לא הייתה זמינה להתנסות.

הישועה הגיעה דווקא מכיוונה של לנובו (Lenovo) שהציגה על גבי מערכת HTC VIVE בפעם הראשונה במשחק מציאות מדומה שפותח בשיתוף פעולה עם היצרנית. במשחק שתי קבוצות של שלושה משתתפים מתחרים על שליטה במגדלים. כשהתנועה בעולם המשחק מתבצעת ב'תנועת טרזן' בין המגדלים. היה מדובר באחת החוויות המהנות במתחם וכשהזמן שלנו תם רק רצינו לחזור לתחילת התור ולשחק שוב.

בעוד ללנובו היה מתחם גדול, עוד חברה קטנה הצליחה להביא חווית מציאות מדומה מהנה ומסקרנת לא פחות – Icarus Israel הציגו במתחם זוג מתקנים שמדמים תנועה על גבי אופנוע מרחף, א-לה האופניים המרחפים בסרט "מכסח הדשא". על המתקן יש לרכון קדימה ולהתייצב עליו ללא שימוש באמצעים אלקטרוניים או מנועים. במתקן שלט הכולל בתוכו מספר כפתורים וכן חיישנים שמשדרים אל המשחק מהו התנוחה של השחקן בעולם האמיתי.

המשחק כולל 3 מצבים: מצב תעופה חופשית בו ניתן לטוס בחופשיות מעל רכסי הרים, מצב מירוץ בו יש לעבור בתוך טבעות בזמן נתון ומצב קרב בו משחקים נגד המחשב. המשחק מבוסס על פלטפורמת Gear VR והם אולי לא היו מרשימים מבחינה גרפית אך מבחינה חוויתית מדובר בהתנסות מהנה. המתקן לא מיועד רק למשחק ולמעשה גם לטיפול ואימון גופני של שרירי הליבה.

שמחנו לגלות גם את מתחם הרטרו שזכה הפעם לכבד הראוי לו ולשטח גדול יותר מבשנה הקודמת. עשרות עמדות שכוללות קונסולות עבר אייקוניות כמו ה-Atari 2600, Comodor 64, Nintendo Entertainment System, Sega MegaDrive, GameCube ועוד. גם חובבי משחקי אינדי ישמחו לגלות את העשייה הישראלית הרבה במתחם האינדי בו ניתן למצוא עשרות עמדות מתחלפות של משחקי אינדי כחול-לבן.

מעבר למתחמי החוויה עמדות המשחק כללו היצע רחב שנועד לקסום לכל אחד: כששחקנים תחרותיים יכלו לשחק נגד באי האירוע בסבבים או טורנירי eSport מסביב לשעון של Battlefield II, Overwatch, FIFA 18, Clash Royal, Just Dance, Player Unknown Battleground ועוד. הקטנטנים יכלו להתנסות במשחקים פשוטים יותר כמו Zoo Taycoon, Disneyland Advanture, Minecraft ועוד. כך שלא משנה אם אתם הורים שרוצים להתפרק על נוסטלגיה, שחקנים תחרותיים, ילדים וילדים בנפשם לאירוע יש משהו בשבילכם. למבוגרים שלא מעוניינים להתחכך בקהל צעיר קיימה החברה אירוע לילה לבן במסגרתו הוכנסו למתחם רק בוגרים מגיל 18 מעלה ואף נמכר אלכוהול במקום.

הבעיה באירועים מסוג זה הייתה ונותרה התורים הארוכים. המעבר לביתן 2 בהחלט מבורך ונראה כי הסידור הפנימי עזר בניהול התורים הללו. אך למשחקים פופולריים שטרם הושקו, היה ניתן בשעות השיא להמתין עד שעה עבור 15 דקות של משחק.

פסטיבל גיימינג כחול לבן

אז מה חשבנו על הפסטיבל? אז לא, אין לצפות מזה להיות E3 הישראלית, אך בהחלט מדובר בכנס שמזכיר כנסי מעריצים שמתקיימים בחו״ל. לנותני החסות לאירוע שמרו הכרזות כמו מיקרוסופט עם ההודעה על תאריך ההגעה של קונסולת ה-Xbox One X ארצה או תיק המציאות המדומה של HP שרק הושק בעולם. זה הופך את האירוע לחשוב ומרכזי עוד יותר.

משמח לראות את ההיענות הגבוה של הקהילה הישראלית שצמאה לאירוע מסוג זה, הן באופן ההפקה המושקע והן בגודל. אנו מחכים בקוצר רוח לאירוע בשנה הבאה.

סייע בכתיבת הכתבה: אביחי אליהו.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.