שוק הסלולר הישראלי ממשיך לגדול משנה לשנה, במיוחד בתחום של מכשירי הסמארטפון השונים. עד כה לא נמסרו נתונים מדויקים לגבי מובילות שוק הסלולר הישראלי אולם נראה כי חברת המחקרים IDC שפרסמה בשבוע שעבר את חמשת החברות המובילות בעולם,  ביצעה מחקר גם כאן בארץ, כשאתר גלובס הוא הראשון לפרסם אותו.

משנת 2009 כמעט ולא היו שינויים ברשימת חמשת הגדולים בישראל פרט לכך שאפל הצליחה להתברג למקום הרביעי במהירות, זאת כשנה לאחר כניסתה לארץ ומכירת מכשירי האייפון על ידי המפעילות. לאפל נרשם 10% מנתח השוק עם סך של 206 אלף מכשירים שנמכרו ב-2010.

בדומה לשוק הסלולר העולמי, שומרת עדיין נוקיה על המקום הראשון, עם נתח שוק של 40% ו-824 אלף מכשירים שנמכרו, כ-6% פחות משנת 2009. במקום השני נמצאת סמסונג עם 515 מכשירים שנמכרו ונתח שוק של 25%, מקום שלישי חברת סוני אריקסון עם 15% מנתח השוק אשר רשמה ירידה של 21% (300 אלף מכשירים) ובמקום החמישי נמצאת LG עם 4% מהשוק ו-82 אלף מכשירים שנמכרו, עלייה של 40% במכירות בהשוואה לשנת 2009.

חברות נוספות שצויינו הם חברת RIM יצרנית ה-BlackBerry עם 3% מהשוק (61 אלף מכשירים), מוטורולה עם ירידה ל-2% מהשוק (41 אלף מכשירים) וחברת HTC עם 1% מהשוק (20 אלף מכשירים). סה”כ מדובר ב-2.06 מיליון מכשירים שנמכרו בשנת 2010, כ-10 אלף יותר מכשירים משנת 2009.

אורן רביב, אנליסט בכיר לטכנולוגיות חדשות ב-IDC אמר לצחי הופמן מגלובס: "היום כבר אין את אפקט ההתפעלות. המכשירים נראים אותו דבר, ונדיר לראות שמישהו יוציא טלפון מהכיס ואנשים יגידו על זה 'וואוו' ", אומר רביב, ומסביר כי אין היום מכשיר שמשנה סדרי שוק כמו ה-iPhone. "ראינו שה-iPhone קפץ מכמעט 0% ל-10% בתוך שנה, אבל הוא לא ימשיך לגדול ככה, כי היצרניות מציעות מכשירים שמתחרים בו”

בתחום מערכות ההפעלה, סימביאן מחזיקה בנתח שוק של 55%, אחריה iOS של אפל עם 27% ואנדרואיד עם 7%.

יש לציין כי הנתונים מתבססים על נתוני מכירות של היבואנים הרשמיים, ואינם כוללים את מכירות המכשירים בייבוא מקבילי או בייבוא פרטי הנרכשים לרוב דרך החנויות הפרטיות, שאפשר להניח כי הם ישנו במעט את המספרים בכל הנוגע למכשירי הסמארטפונים המסתובבים בישראל.