אריק שמידט הכריז בינואר כי החברה מתכוונת לשווק תחת חסותה מחשב לוח אשר זכה לכינוי ה"נקסוס 7" אשר יוצר על ידי אסוס וכמו שאר מכשירי הנקסוס יזכה לעדכונים ישירות מגוגל ללא צורך בהמתנה של היצרנית לבצע התאמה לתוכנה החדשה.

מחיר מחשב הלוח צפוי להיות נמוך מ-200 דולר והוא צפוי להיות המכשיר הראשון המיישם את אסטרטגיית קאי (Kai) של NVIDIA, אשר מיועדת להוזיל את מחיר מחשבי הלוח מבלי להתפשר על ביצועים.

בחומר פרסומי ששלחה החברה והציגה את "אסטרטגיית מחשבי הלוח" של החברה הציגה שני מחשבי לוח, האחד מבוסס אנדרואיד והאחר מבוסס חלונות 8. חדי העין לבטח יבחינו כי העיצוב של מחשב הלוח נראה מוכר, והם אינם טועים זהו בעצם ה-MeMo 370T אשר הוצג בתערוכת CES האחרונה ומאז לא נראה עוד. הסברה מדברת על-כך שהמכשיר נבחר על ידי גוגל להציג את הגירסה הבאה של אנדרואיד. תחילה היה סבור כי מדובר בגירסה 5.0 המכונה "סוכריות גומי" (Jelly bean) ותהווה שדרוג משמעותי למערכת ההפעלה, אך כרגע סוברים כי גוגל תציג דווקא את גירסא 4.1, אשר תביא שיפורים קטנים ועדיין תיקרא "קסטה" (Ice Cream Sandwich) ולכן לא הוצג שוב מאז.

זול אך עוצמתי
עד כה היו אין ספור השערות בנוגע לחומרה, אך בדיקת ביצועים שעלתה לאתר Rightware, מפתחת תוכנת השוואת ביצועים (Benchmark) לאנדרואיד, חושפת מכשיר בשם "Google Asus Nexus 7" וחושף חלק מהמפרט של המכשיר – כצפוי הוא יהיה מבוסס על פלטפורמת Tegra 3 של NVIDIA, המעבד יהיה מרובע-ליבה במהירות 1.3GHz ורזולוציית המסך תהיה 1280×768.

קרא עוד:  אינטל הכריזה על מעבדי Comet Lake לניידים קלים ודקים - דור 10 ב-14 ננו-מטר

כעת העיניים נשואות אל גוגל ואל כנס המפתחים, Google I/O שיערך בסוף חודש יוני, שם לבטח נזכה לראות גם את ה"נקסוס 7" וגם את הגוגל גלאס, משקפי המציאות הרבודה של גוגל בפעולה.

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.