אחד השינויים החיצוניים שחלו באייפד 3 באייפד החדש הוא העובי והמשקל שלו, ותהינו מדוע הוא עבה וכבד יותר לעומת האייפד 2. אם עושים השוואה, אז האייפד 3 שוקל 652 גרם בגרסת ה-Wi-Fi ו-662 גרם בגרסת ה-Wi-Fi + 4G לעומת 601 גרם ו-607 גרם בהתאמה באייפד 2, כשמדובר בעליה של מעל 50 גרם. גם בעובי אנחנו נתקלים בסיפור דומה: 9.4 מ״מ לעומת 8.8 מ״מ.

סוללה כפולה
כשבדקנו את המפרט הטכני, קיבלנו גם את הסיבה למה: על פי המפרט שפורסם על ידי אפל, לאייפד 3 סוללה של 42.5Wh (וואט לשעה) לעומת 25Wh באייפד 3. כשלוקחים את זה למספרים, אז לאייפד 3 יש סוללה מפלצתית של 11,666mAh לעומת 6,944mAh בזו שבאייפד 2, כל זה כשאפל מצהירה בבירור ששעות העבודה נשארו בידיוק אותו דבר, האמנם?

כל בעלי האייפד 2 יודעים יפה מאוד שהסוללה של האייפד 2 יכולה אפילו לשרוד שבוע שלם אפילו עם שימוש יחסית מאסיבי, כך שבאופן טבעי ה-״10 שעות עבודה״ תקפות יותר במשחקים ממש כבדים שדורשים גרפיקה גבוהה או צפייה ממושכת (מעל 10 שעות) בוידאו, שכן בשימושים כאלה זהו הזמן הריאלי.

אם מסתכלים על המעבד, אז אנחנו יודעים שמעבד ה-A5X הוא מעבד כפול ליבה שחסכוני לא פחות מקודמיו, כך שאנחנו בטוחים שהוא לא הסיבה לכך שהסוללה תיגמר לנו מהר. מה שעולה כמובן השאלה באופן אוטומטי זהו המסך: רזולוציה גבוהה שהמעבד הגרפי המשודרג יצטרך לעבוד טיפה יותר, אך גם פה אנחנו לא בטוחים שזה מה שיזלול את הסוללה הענקית הזאת כל כך מהר.

בשורה התחתונה, עושה רושם שהאייפד 3 הולך להיות בעל זמן סוללה ארוך במיוחד, למרות שזה עדיין רק בגדר השערה, אך העובדה שיש לו סוללה שגדולה כמעט פי 2 מהאייפד 2 לא דבר שאמור להעלם, וכל זה רק בהגדלה כמעט מינימלית של גוף האייפד עצמו. את התשובה הסופית (כולל סוגיית המעבד החדש) אנחנו נשמע בסקירות המלאות שיחלו לצוץ בשבועות הקרובים במגוון אתרים ברחבי העולם, וכמובן שנמתין גם ל-iFixit שיעשו פירוק מסודר של האייפד החדש ויגלו לנו סודות חדשים.