האם המסע של נוקיה (Nokia), תחת כנפי HMD Global, בחזרה לצמרת הגבוהה יהיה אפילו מהיר יותר מההערכות הקודמות? דף שהודלף ומכיל את הפרטים המלאים, לכאורה, של מכשיר הדגל הבא של החברה Nokia 9 מגלה מפרט שיכול בקלות להפוך אותו למכשיר השנה, עם זאת, עדיין ממש לא ברור מתי החברה תכריז עליו בפועל.

חלק מהפרטים כבר נחשפו לאורך החודשיים האחרונים, אבל מדובר בהדלפה השלמה והמפורטת ביותר, ואם היא נכונה היא מאוד מרשימה. כבר ידוע ש-Nokia 9 יגיע עם Snapdragon 845, והמסך יהיה מסוג AMOLED בגודל 6.01 אינץ' בתצורת 18:9 וברזולוציית QHD, וגם עם חיישן טביעות אצבע מתחת למסך. וטוב שכך, כי מאחורה יהיה צורך בהרבה מקום.

ולמה? כמי גם נוקיה עולה על מסלול שלוש המצלמות מאחורה עם מצלמה ראשית עם חיישן רחב בגודל 41 מגה-פיקסל, מייצב תמונה אופטי, מפתח שנע בין f/1.5 ל-f/2.4 ועם צמד מבזקים אחד מבוסס LED ואחד Xenon. המצלמה המשנית תהיה מצלמת טלפוטו וגם לה יהיה ייצוב תמונה אופטי, והיא תהיה עם חיישן בגודל 20 מגה-פיקסל ומפתח f/2.4. השלישית תהיה עם חיישן מונוכרום בגודל 9.7 מגה-פיקסל. מערכת העדשות תהיה, כצפוי, של Zeiss ולפי הנתונים השילוב הזה יספק זום אופטי בגודל x4 – ואם הכל נשמע מוכר, תחזרו רגע להשקה של ה-P20 Pro של וואווי (Huawei) לפני כמה ימים.

המצלמה הקדמית, דרך אגב, אמורה להיות עם חיישן בגודל של 21 מגה-פיקסל עם מפתח f/1.8 ועם מבזק ייעודי משלה.

זיכרון לא יהיה חסר ב-Nokia 9

המכשיר, לפי המפרט, יגיע עם 8 גיגה-בייט זיכרון עבודה ועם לא פחות מ-256 גיגה-בייט זיכרון אחסון מהיר מסוג UFC 2.1 ועם תמיכה ב-בלוטות' 5.0 ו-WiFi 802.11ac ועם סוללה בנפח עבודה של 3,900 מילי-אמפר/שעה שאמורה להספיק ל-12 שעות הצגת סרטי וידיאו. הסוללה תתמוך ב-Quick Chare 4.0 וטעינה אלחוטית בתקן Qi. לפי הפירוט יהיו גם כמה מיקרופונים מובנים, חמישה במספר, כדי לספק איכות קול גבוהה ונקייה מרעשים. מערכת ההפעלה תהיה אנדרואיד 8.1, ונקייה כרגיל אצל נוקיה. כל זה אמור להידחף למכשיר בעובי של 7.3 מ"מ בלבד.

ואם זה לא מספיק, העיצוב של Nokia 9 אמורה להיות מרשים עם גב שחור קרמי עם נגיעות זהב מסביב למתחם המצלמה, והוא גם יתמוך ב-IP 68.

אם הנתונים הללו נכונים, ללא ספק מדובר במכשיר שיעורר הרבה מאוד תשומת לב ורעש בשוק.

 

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.