שתי מסיבות עיתונאים לפחות לא ייערכו במסגרת תערוכת הסלולר הגדולה MWC 2020 שתתחיל בסוף החודש בברצלונה: זו של LG וזו של ZTE. שתי החברות הודיעו באופן רשמי כי הן לא יגיעו לתערוכה הכי חשובה בתחום שלהן בגלל מגיפת הקורונה ההולכת ומתרחבת, ומתחילה להשפיע יותר ויותר על שוק הטלפונים בפרט ועל השוק הכלכלי בכלל – ויום אחרי שאסוס (Asus) הודיעה על בעיות אספקה של טלפון המשחקים שלה ROG Phone 2.

"LG עוקבת מקרוב אחר מצב התפרצות נגיף הקורונה שהוכרז לאחרונה כמצב חירום עולמי בידי ארגון הבריאות העולמי, בעת שהנגיף ממשיך להתפשט אל מחוץ לסין. החברה חושבת בראש ובראשונה על בטיחות העובדים, השותפים והלקוחות שלה, ולכן החליטה שלא להשתתף ב-MWC 2020 בהמשך החודש בברצלונה, ספרד. במקום ההשתתפות ב-MWC תערוך LG אירועים נפרדים בעתיד הקרוב בכדי להכריז על מוצרי המובייל השלה ל-2020", הודיעה LG באופן רשמי.

ב-ZTE אמרו שהם מבטלים את ההשתתפות בגלל בעיות של אישור הוויזות וההיתכנות ההולכת וגוברת שלא יהיו טיסות באמצעותן ניתן יהיה להגיע מסין לספרד. בנוסף מסרה החברה כי "הנטייה שלנו היא להיות חברה אדיבה אולי מדי, ואנחנו פשוט לא רוצים לגרום לאנשים לא בנוח".

GSMA, ארגון הסלולר העולמי האחראי לתערוכה, שחרר גם הוא הודעה המתייחסת לנגיף הקורונה, וציין שהתערוכה תתקיים כרגיל אבל הוא יגביר במקביל את האמצעים להבטיח את בריאות המשתתפים.

האם זה רק התחלת הגל?

עדכון: ZTE צייצה שהיא לא ביטלה את השתתפותה אך תקפיד לבדוק מראש את האנשים שלה שיגיעו.

עדכון: שאומי(Xiaomi) תגיע לתערוכה אך היא ביטלה את הזמנת העיתונאים מסין. היא הודעה שהיא תגיב למצב לפי ההתפתחויות.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.