השואבים הרובוטיים הפכו לנפוצים למדי בשנים האחרונות בזכות העובדה כי עושים עבורנו את מטלת הטאטוא הכה מייגעת. עם זאת, גם אותם צריך לנקות ולרוקן לפני כל הפעלה, אך +Roomba i7 שהושק השבוע בישראל פותר את הבעיה המטרידה הזו.

CleanBase היא עמדת העגינה החדשה המשלבת לראשונה מערכת שאיבה עצמאית, אשר מסוגלת לרוקן את השואב מהלכלוך ולאחסן זאת עד ל-30 מחזורי שאיבה. כך, לאחר ש- Roomba i7 Plus סיים את סבב הניקוי שלו, הוא יחזור אל בסיס הטעינה, שם הפסולת תישאב לתוך שקית פנימית. כאשר המיכל מלא, יקבל המשתמש התראה ביישום בטלפון החכם לצורך החלפת השקית.

Image result for Roomba i7

מלבד זאת +Roomba i7 מצויד במערכת ניקוי תלת-שלבית העושה שימוש במברשות גומי כפולות ומערכת יניקה החזקה יותר מאשר הדגמים הקודמים, המיועדת לניקוי משטחי רצפות שונים בכל חלקי הבית. השואב לומד, ממפה ומתאים את עצמו לבית באמצעות מיפוי בזמן אמת ומאפשר לשלוט במפת הניקוי דרך הטלפון.

מחירו של דגם ה-+Roomba i7 הוא 3,990 שקלים. עלות 3 שקיות היא 49 שקלים, כאשר כל שקית מספיקה בממוצע לשלושה עד ארבעה חודשים בהתאם לשימוש. החברה גם מציעה את דגם ה-i7 ללא מערכת סילוק האשפה בעבור 3,490 שקלים.