משתמשים שהתקינו את iOS 9, ששוחררה על ידי אפל (Apple) בשבוע שעבר למכשירים התומכים, מתלוננים כי זו גרמת להאטה של המכשיר באופן משמעותי לעומת גרסאות קודמות. ההאטה כך נראה, משפיעה בעיקר על מכשירים מהדור הישן כדוגמת אייפון 4S (שכפי הנראה זוהי הגרסה האחרונה לה יזכה) ואייפון 5.

לדברי המשתמשים, חלק מהאטה המדוברת באה לידי ביטוי בעיקר במעבר בין מסכי הבית השונים וכן משפיעה על התפקוד הכללי של המכשיר. בנוסף, האנימציות במערכת ההפעלה החדשה, שהחלו את דרכן מגרסה 7, נראות כי גם הן פועלות באופן איטי כאשר קיים הבדל לא קטן בין מערכת ההפעלה הנוכחית, iOS 9, לבין מערכת ההפעלה הקודמת. חלק מהמשתמשים אף הגדילו לעשות והעלו מספר לסרטונים בו הם מראים כיצד המכשיר סובל מאיטיות מסוימת.

האתר 9to5mac ערך סקר קצר בין כ-27,725 גולשיו שכבר הספיק לשדרג את האייפון שברשותם למערכת ההפעלה החדשה. הסקר מגלה כי 37 אחוז מהם טענו כי מורגשת איטיות משמעותית לאחר העדכון, בעוד 31 אחוז מהם טענו כי אמנם מורשת איטיות יחסית, אך לא בצורה כזו שמפריעה לשימוש השוטף. עם זאת, יש לציין כי מרבית המתלוננים היו בעלי מכשירים מדגמים ישנים יחסית כדוגמת מכשיר האייפון 4S כאמור, ואילו מכשירים בעלי דגם מתקדם יותר כדוגמת האייפון 5S ומעלה טענו כי הם דווקא מרוצים ממערכת ההפעלה החדשה.

יחד עם זאת, חשוב לזכור כי כל מכשיר בן כמה שנים עלול לסבול מהבדלים בחווית השימוש בהשוואה למכשירים החדשים – נתון אותו יש לייחס לחומרת המכשיר עצמו, שבאופן ישיר משפיעה על האלמנטים החדשים עימה מביאה מערכת ההפעלה חדשה כלשהי, שמטבע הדברים דורשת כוח עיבוד גדול יותר.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy A10s, שדרוג לטלפון שוק הכניסה

וידאו: השוואה בין ביצועי ה-iOS 8 ל-iOS 9

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.