בעידן הסמארטפונים, זמן סוללה זהו מצרך יקר ומאוד הכרחי. בעוד כשברוב מכשירי האנדרואיד זמני הסוללה הם סבירים, דווקא באייפון, על אף הסוללה הקטנה, אנחנו רואים זמנים טובים מאוד שיכולים אף לעיתים לספק עד יומיים עבודה. אך כמו שכולנו יודעים, נתוני יצרן זה "על הנייר" ומשתנה בהתאם לשימוש וההגדרות האישיות של המכשיר – וכך גם באייפון, אך עם מספר הגדרות וטיפים אפשר לסחוט עוד קצת מזמן הסוללה המוגבל.

בשיאו, ה-iPhone 4S מסוגל להגיע ל-7:41 שעות שיחה, 9:24 שעות של ניגון וידאו, ו-6:56 שעות של גלישה רצופה. מבחינת זמני שיחה הוא לא חוד החנית ויש מגוון מכשירים המספקים זמנים טובים,  אך בזמני הגלישה ובזמני הרצת הוידאו – הוא מהטובים ביותר שיש, וכל זה עם סוללה של 1430mAh בלבד, כשהסיבה העיקרית היא ההתאמה של אפל למערכת ה-iOS אל החומרה, כך כדי שתנצל את המשאבים העומדים לרשותה בצורה הטובה ביותר.

אז איך אפשר לחסוך אפילו עוד יותר בסוללה? להלן מספר טיפים שאפשר ומומלץ לעשות בכל מכשירי iOS באשר הם כדי ליהנות מזמני הסוללה הטובים ביותר:

1. בהירות: המשתמשים מעדיפים ואוהבים (וזו גם הטעות) להגדיר את הבהירות של המסך על המקסימום. כן, זה אחד הדברים שטוחנים את הסוללה, וזה גם כמעט שלא נדרש אלא רק באור שמש ישיר וחזק שבו אנחנו נצטרך את מלוא בהירות המסך של האייפון. על כן, ההגדרות האופטימליות הם כמובן 50% בהירות ועוד יותר טוב שתהיה אוטומטית – כך שחיישן התאורה ינהל את תאורת המסך לפי כמות האור שיש.

הפחיתו בהירות המסך

2. כיבוי קישוריות: אנו רואים אצל לא מעט משתמשים כי במכשיר שלהם קישוריות ה-Wi-Fi וה-Bluetooth דולקות, כשאין כל רשת אלחוטיות בסביבה או התקני בלוטות' זמינים או שאינם בשימוש. תקשורות אלו פועלות כל הזמן ברקע, באם זה ה-WiFi המחפש אחר רשתות זמינות או Bluetooth הממתין לזיווג עם התקן מתאים. לכן המלצתנו זה אם אין רשת אלחוטית בסביבה – כבו את ה-Wi-Fi ואם אין שימוש ב-Bluetooth, כבו גם אותו שכן הם מבזבזים סוללה מבלי שנרגיש.

3. שירותי המיקום: כל השירותים אשר אחראים על איכון מיקומנו בעת שימוש במכשיר – אם זה בחיפוש פשוט או שימוש במפות, שירותים הפועלים כמעט כל הזמן. כך תכבו אותם: בהגדרות המכשיר, כנסו לשירותי המיקום, לאחר מכן גלגלו למטה ולכו לשירותי המערכת. כבו את ההגדרות הבאות: כיול ומצפן, כלי אבחון ונתוני שימוש, ופרסומות iAd. גם את הגדרת השעון המקומי ניתן לכבות לאחר השימוש הראשוני באייפון (ב-4S מומלץ במיוחד לכבות, כי זו ההגדרה הבעייתית שממנה בעיות הסוללה של ה-4S נבעו), ואם אתם לא משתמשים באפליקציית GPS אז מומלץ לכבות את "מצב בכבישים". בחיפוש רשת סלולרית עדיף שלא לגעת כדי למנוע בעיות של איבוד קליטה.

כבו שירותים שלא בשימוש

גם בכל מה שקשור לכך שהאפליקציות (ברגע הפעלתן) מנסות לחפש את מיקומכם – כבו גם את זה והשאירו דולק רק את מה שהכרחי באמת. פייסבוק הוא הדוגמה הכי טובה למשהו שצריך להשאר מכובה תמיד: כל פעם שאנחנו מפעילים את האפליקציה, הפייסבוק מחפש את המיקום שלנו באופן אוטומטי וזה עולה לנו בבזבוז סוללה לחינם, כשגם אותו דבר לגבי אפליקציות אחרות. כל פעם שאפליקציה מבקשת לדעת את מיקומכם – בדקו מה השימוש שלה, ורק אם זה הכרחי אשרו זאת, ולכן מה שאפשר להשאיר כבוי – כבו.

4. מרכז ההתראות: הווידג'טים של מזג האוויר והמניות מתעדכנים כל פעם (דרך 3G או Wi-Fi) ברגע שמחליקים את מסך ההתראות מלמטה. אם אין לכם צורך באחד מהם או את שניהם ביחד, העלימו אותם ממרכז ההתראות דרך ההגדרות ב"עדכונים".

לא משתמשים באחת מהפונקציות? כבו אותם

5. בטלו את ה-Push: אם אתם משתמשים באפליקציית המייל המובנית או באפליקציית אימייל אחרת, אז כל פעם שמגיעה התראה על מייל חדש מדובר גם בבזבוז של סוללה. באפליקציית המייל המובנית יש לכם אפשרות להחליט מתי תקבלו התראה על מייל חדש. ככל שהזמן יהיה גבוה יותר – ככה תתרמו להגדלת אורך חיי הסוללה שלכם. אם אתם מסוגלים להתאפק, אנחנו ממליצים על בדיקה ידנית של תיבת המייל או פעם בכמה שעות, ולאו דווקא לקבל עדכוני Push.

6. שדרגו ל-iOS 5.1: ב-5.1 נפתרו כל בעיות זלילת הסוללה באשר הם, במיוחד אם אתם משתמשים ב-4S.

7. הגבלות תקשורת: בהגדרות, כנסו ל-כללי -> הגבלות וכבו את Ping ואם אין לכם שימוש בה, אז גם את iTunes.

8. טיפים נוספים: 1: להשתמש בסירי כמה שפחות, מצחיקה וחמודה, אך היא מבזבזת סוללה – והרבה. 2: אל תשתמשו באפליקציה Find My Friends שכן היא זללנית בסוללה. 3: מומלץ תמיד לסגור אפליקציות הפועלות ברקע על ידי כניסה למנהל המשימות. 4: למקרי חירום בו אין לכם מטען בסביבה ואתם צריכים שימוש באייפון למשך מספר שעות – כבו את ה-3G והעברת הנתונים והדליקו אותם רק בעת הצורך. אפשרות נוספת היא להיכנס למצב טיסה.

יש לכם עוד טיפים מועילים? ספרו לנו בתגובות.