כך זה נראה מאחור

 

כבכל השקת מכשיר אייפון חדש, הנה זה מגיע שוב, אבל מעט שונה: אפל משיקה היום את שני מכשיריה החדשים, ה-iPhone 5s וה-iPhone 5c בחנויות אפל ברחבי העולם.

הבהלה לזהב
אמנם לא מדובר בהיסטריה כמו בשנים קודמות, אבל עדיין נמצא את אותם התורים הארוכים בכניסה לחנויות. אוסטרליה ומדינות אסיה היו הראשונות למכור את המכשירים, שם משוגעי אפל ישבו 10 ימים לפני. אבל השיא הפעם שייך לזוג תושבי ניו יורק שהחלו להמתין בכניסה לחנות כבר לפני שבועיים (!) לפני תחילת המכירה הרשמית.

ההזמנה המוקדמת למכשיר המוזל מבין השניים, ה-iPhone 5c החל כבר בשבוע שעבר ואילו ה-iPhone 5s לא הוצע במכירה מוקדמת, זאת מסיבה שאינה ידועה. ייתכן כי זה קשור דווקא לצבע המוצע למכשיר היוקרתי שכן זאת הפעם הראשונה שאפל מציעה את האייפון בצבע זהב וכסף, זאת נוסף לצבע האפור-לבן המוכר. על פי הדיווחים, העומדים בתורים לחנויות אפל בעלי סיכוי גבוה יותר להשיג את הצבע המוזהב והכסוף מאשר אצל אחת מהמפעילות המקומיות שכן המלאים לצבעים אלו קטן יחסית.

תמונה: התורים בחנות אפל במנהטן

מפרגנים ל-5c, פחות ל-5s
ומה אומרים המבקרים? Cnet מסכמים זאת בפשטות: “הטוב: iPhone 5s מספק מצלמה משופרת, חיישן טביעות אצבע מגניב, ומעבד הדור הבא עם שבב מעקב תנועה. אפל מוסיפה לחבילה את iWork בחינם, iOS 7 מוסיף כמה דברים נחמדים כמו מרכז הבקרה ועוד.

קרא עוד:  אפל משדרגת את דגמי ה-iMac

הרע: העיצוב החיצוני זהה לזה של ה-iPhone 5, כולל מסך 4 אינצ’ שנראה ממש זעיר ביחס למתחרי האנדרואיד. לעת עתה, חיישן הטביעות אצבע עובד עם אפליקציה של אפל בלבד, מעבד 64 ביט A7 לא שובר שיוויון. iOS 7 מקפיץ באופן פוטנציאלי גם את משתמשי האייפון הוותיקים.”

“במבט ראשון, קל לומר כי חיישן טביעות האצבע היא תכונה בשביל למשוך עיניים, אבל זה לא זה. החיישן הביומטרי, בניגוד לכמה מכשירים אחרים המספקים פיצ’רים כמו מחוות תנועה, שליטה דרך העיניים וכו’, לא מרגיש כמו גימיק. זה מרגיש כמו תכונה בוגרת שממש משפרת את החוויה הוכללת של השימוש במכשיר” אמרו ב-TechCrunch.

וידאו: iPhone 5s בביקורת של Engadget

“עם iPhone 5c, אפל יצרה משהו שזה יותר מסתם סכום חלקיו הפשוטים לכאורה. זה קל להיות ציני ולטעון כי המכשיר הזה פשוט iPhone 5 במעטפת פלסטיק צבעונית, אבל זה מפספס את הנקודה” אמרו ב-Engadget.

“בעוד ה-5c נראה ומרגיש מוכר מאוד, זה עדיין טלפון טוב ושיפור לעומת ה-5. אבל אלו שיפורים אבולוציוניים, לא מהפכניים” אמרו ב-AllThingsD

לעומתם, ב-ABC פחות פרגנו: “אז מי הולך לקנות את ה-5c? אני בכנות לא בטוח שפרט לקהל חובב האופנה, ימצא סיבה זו או אחרת לרכוש אותו מלבד הצבעים שלו”.

מבט מבפנים
אז אחרי שכבר הוא הגיע לחנויות, האנשים של iFixit לא יכולים לוותר גם הם ומספקים לנו מבט מעניין מבפנים. כמובן שאין כמעט שינוי בפירוק המכשיר בהשוואה לקודמו, אך כן נמצא מספר שינויים כמו החיישן טביעות אצבע הממוקם בכפתור הבית ולאכזבת רבים התגלה כי הזיכרון הפנימי הוא לא יותר מ-1 ג’יגה RAM. עוד נחשף כי הסוללה בהספק של 1560mAh לעומת ה-1440mAh בסוללה של ה-iPhone 5.

קרא עוד:  אפל שולחת הזמנות לאירוע שיערך בסוף החודש

כזכור, ה-iPhone 5C נמכר ב-$99 לגרסת 16GB או $199 לגרסת 32GB בחוזה לשנתיים במפעיל האמריקאי המקומי. אם נרצה את הגרסה הפתוחה (SIM Free), היא תעלה $549 ו-$649 לגרסת 16GB ו-32GB ברשת T-Mobile ללא חוזה, שהם 1,951 שקל או 2,300 שקל בהתאם לנפח.

לעומתו, ה-iPhone 5S לא יוצע למכירה מוקדמת, אך מחירו כבר ידוע ויימכר במחיר התחלתי של $199 ל-16GB, או $299 ו-$399 ל-32GB ו-64GB בהתאמה, גם כן בחוזה שירות לשנתיים. המחיר ללא חוזה ברשת T-Mobile יעמוד על $649 עד $849 לגרסאות 16GB עד 64GB, שהם 2,300 שקל עד 3,000 שקל בהתאמה.

במי אתם הייתם בוחרים?

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.