לרגע אחד חשבנו שאולי, אחרי הכותרת של אתמול לפיה האייפון החמישי הוא שדרוג קל בלבד מהדור הנוכחי, הכותרות הבאות בנושא הסמארטפון של אפל תהיינה שמועות הפוכות, שההכרעה ביניהן תישמר לראשון שימצא ויביא אבטיפוס שכוח אל העיתונות. אך הלילה פרסם ה-Wall Street Journal כתבה שרק מאשרת את מה שכבר פורסם בימים האחרונים.

לפי כתבי המגזין בסין, לוריין לוק ויוקארי איוואטאני קיין, האייפון הבא אכן מורכב בימים אלה ע"י חברת "הון האי", המוכרת לנו יותר בשם Foxconn. מקור אחד מסר כי המכשיר החדש מבוסס על שבב תקשורת של Qualcomm, בדומה לאייפון 4 בגרסת Verizon ובניגוד לגרסאות האחרות של האייפון שהתבססו על שבב תקשורת של המפעל הגרמני Infineon Technologies. משמעות הדבר היא ככל הנראה תמיכה בכל רשתות הסלולאר בכל גרסאות המכשיר (בדומה ל-Droid 2 Global).

פרט נוסף שנחשף בכתבה הוא הסיבה בשלה חרגה אפל ממנהגה ולא הציגה את האייפון בכנס המפתחים שלה בחודש שעבר. גורם המעורב בתכניות החברה אומר שהיא התכוונה להציג את האייפון החמישי ביוני, כפי שעשתה בכל אחת מהשנים הקודמות, אך לא התאפשר לה לעשות זאת בשל העובדה שהמכשיר לא היה מוכן בזמן. מנכ"ל פוקסקון אישר את העניין בעקיפין בחודש שעבר כאשר אמר שהחברה מתקשה לדחוס את הרכיבים שאפל מבקשת לתוך הגופים הדקיקים שהיא מעצבת.

אבל החלק המעניין באמת היה המשפטים האחרונים: מקורבים לאפל ציינו שם פרטים ראשונים לגבי השדרוג הגדול יותר המתוכנן לשנה הבאה. לפי הניסוחים, ניתן להבין שאפל התכוננה לאייפון 6 עוד לפני תחילת ייצורו של האייפון 5, ושני הפרטים המצויינים שם הם עיצוב קטן יותר בעל מסך המגיע עד קצוות המכשיר (בדומה לסמארטפוני הדגל של סוני-אריקסון) וניסיונות בטכנולוגיה לטעינה אלחוטית של המכשיר. פרט זה מעניין במיוחד, שכן אחד מסימני ההיכר של האייפון הוא החיבור הייעודי שלו – שהוא גם היחיד. אם אכן תחליף אותו אפל בטעינה בהשראה מגנטית או טכנולוגיה אלחוטית דומה להעברת אנרגיה, היא תוכל לעצב את האייפון ללא יציאות כלל (על אוזניות אלחוטיות שמעתם?), כך שמצד אחד הוא יהיה חופשי מכבלים אך מצד שני יהיה כבול לשימוש באביזרים מותאמים.