בחטיבת מחקרי השוק של הבנק האמריקני Citibank מעריכים כי דגם ה-iPhone הבא, אותו צפויה אפל לחשוף במהלך חודש ספטמבר, יהיה הראשון לתמוך בעט הסטיילוס אותו מייצרת החברה (Apple Pencil). עד כה, אביזר זה נתמך אך ורק בדגמי ה-iPadהשונים של אפל, ולא במכשירי iPhone המצוידים במסך קטן יותר.

ההערכה של Citi, הנשענת על מקורות בשרשרת הייצור של אפל, סותרת לכאורה באופן ישיר את דברי המנכ״ל המיתולוגי של אפל, סטיב ג׳ובס, שהצהיר במהלך אירוע ההכרזה על דגם האייפון המקורי ב-2007 כי ״אף אחד לא רוצה עט סטיילוס״. ג׳ובס, שנודע בשנאתו למסכי מגע הדורשים קלט באמצעות עט, טען כי ״אלוהים העניק לנו עשר עטי סטיילוס [אצבעות], אין לנו שום צורך להמציא עוד אחת״.

אולם כמובן שעמדה זו השתנתה לאורך השנים, וכיום כאמור אפל מייצרת בעצמה לא פחות משני דגמים שונים של ״העיפרון״, עט הסטיילוס של החברה המותאמת לשימוש בדגמי אייפד ואייפד פרו. אם אכן אחד מחידושי האייפון הבא, שבינתיים לא נראה כמהפכני במיוחד, יהיה התמיכה בעט, נותר לגלות האם מדובר באותו הדגם ששירת עד כה את מכשירי האייפד, או שאפל תחשוף דגם חדש וקטן יותר של ה-Pencil המותאם למכשירים קטנים יותר.