שמועות רבות נפוצו אודות ה-iPad Pro גדול המסך של אפל (Apple) שצפוי להשתלב לליין הטאבלטים החדש של החברה. הפעם הן מתמקדות בתאריך השקתו כמו גם בתכונותיו, אותן החברה השאירה מחוץ למכשיריה האחרים עד עתה.

הדיווחים מגיעים הפעם מהאתר הכלכלי וול סטריט ג'ורנל (WSJ). הם מספרים כי בטאבלט, שעדיין לא ברור אם יכלול מסך בגודל של 12.2 או 12.9 אינץ', ישולב מחבר USB 3.0 שיאיץ פי כמה וכמה את קצב מהירות העברת הנתונים – זאת במקום מחבר ה-Lightning הקיים היום בתצורת 2.0 בלבד. בנוסף, כך טוענים הדיווחים, ה-iPAd Pro החדש יכלול גם יכולת הטענה מהירה, אם כי טרם ידוע באיזו רמה.

אף שמרבית השמועות הקודמות דיברו על כך כי תהליך הייצור כבר החל למעשה וחשיפתו צפויה להיערך בזמן הקרוב, השמועות הפעם מדברות כי תהליך הייצור ההמוני לצורך הפצה רחבה יידחה כפי הנראה לחודש ספטמבר, כשחודש לאחר מכן כבר יושק באופן רשמי.

מעבר למסך אמורה התצורה של המכשיר החדש לכלול זיכרון עבודה של 2 ג'יגה-בייט לצד מעבד חדש של החברה, A8X או A9X. גם סוללת המכשיר צפויה להיות בעל קיבולת גדולה במיוחד: על פי דיווחים שונים היא תציע נפח עבודה של 12,000 מילי-אמפר/שעה.