רופרט מרדוק, נשיא חברת המדיה הענקית News Corporation, סגר לאחרונה עסקה עם סטיב גו'בס, הבוס הכל יכול של אפל (Apple), על פיה יפיק הארגון שלו בשותפות עם אפל עיתון מיוחד שיהיה מיועד אך ורק ל-iPad, הטאבלט הכל כך מוצלח של אפל.

לפי הדיווח של אתר האינטרנט של ה-Gurdian הבריטי, העיתון יכונה Daily ועלותו, כלומר להורדת היישום המתאים וקבלת עדכונים יומיים, תהיה 99 סנט לשבוע. העיתון יציג בעיקר חדשות אמריקאיות, ובכוונת שתי החברות לבדל את העיתון הזה לחלוטין, וזה אומר שלא תהיה לו גרסת רשת וכמובן, איך לא, גם לא גרסה מודפסת. לפי מספר מקורות לעיתון כבר הוקמה מערכת מיוחדת לטובת העיתון החדש, והיא תפעל מהבניין של News Corp בניו יורק, אך עדיין לא ננקב שמו של העורך.

מרדוק, כזכור, "נעל" את שערי אתרי החדשות ששייכים לקבוצת News Corp (לדוגמה, האתר של The Sunday Times) והוא מאמין גדול בשיטה לפיה יש לשלם תמורת תוכן גם באינטרנט, למרות שלכאורה הכל חופשי. בהמשך לכך, הוא רואה חשיבות גדולה בהצלחת Daily. גורמים המקורבים אליו סיפרו שאם העיתון יבוצע ויוגש באופן נכון, מרדוק יצליח להוכיח שהציבור מוכן לשלם תמורת תכנים ראויים.

השניים תכננו להוציא את הגליון הראשון של העיתון החדש בתחילת 2011, אך שמועות טוענות שכבר ב-9 בדצמבר יוכלו משתמשי ה-iPad לקרוא את ה-Daily בפעם הראשונה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.