האם סצנת ה-Jailbreak של מכשירי ה-iPhone וה-iPad מגיעה לסוף דרכה? אחד מעמודי היסוד שלה עומד בקרוב להיעלם מהשטח. חנות האפליקציות העצמאית סידיה (Cydia) עומדת לפני סגירה, ובלעדיה קשה לראות כיצד המשתמשים בפריצת המערכת הזו יוכלו למצוא אפליקציות לטלפונים הפרוצים שלהם.

מנהל האתר ג'יי פרימן, הידוע בכינוי הרשת שלו Saurik, החזיק למעשה את האתר לבדו. הוא הודיע על כך בסוף השבוע באתר הפורומים reddit, כשהצעד הראשון שהתבצע הוא סגירת האפשרות לרכוש אפליקציות באמצעות האתר. הסיבה לכך היא אמנם פרצת אבטחה גדולה, שיכולה לגרום למשתמשים לבצע תשלומים לא מורשים באמצעות פייפאל (PayPal), אבל פרימן סיפר שהיא גרמה בסך הכל להקדמת המועד – כשגם כך או כך הוא התכוון בסוף השנה לסגור את החנות לחלוטין. הוא גם הוסיף שהפרצה בסופו של דבר לא סיכנה איש, והמליץ למשתמשים להסיר את הקישור בין פייפאל לחנות כדי למנוע היווצרות הבעיה.

אחת הסיבות העיקריות שהובילו להחלטה זו היא אי כדאיות כלכלית. פרימן סיפר שלמרות הרכישות שבוצעו בחנות, הוא עדיין נאלץ להוציא מכיסו סכומים גדולים יחסית כדי לשלם את הוצאות התחזוקה של האתר.

בינתיים ניתן יהיה להמשיך להוריד אפליקציות בחינם מסידיה, וכן מי שרכש אפליקציות בחנות יוכל להמשיך ולהוריד אותה עבור מכשירי ה-iOS שבבעלותו.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.