השבוע צוין ״יום האימוג׳י הבינלאומי״, במסגרתו חשפו אפל (Apple) וגוגל (Google) את עיצובי האמוג'י שיהפכו לחלק בלתי נפרד ממערכות ההפעלה iOS ואנדרואיד (Android) בגרסאותיהן הבאות. הרשימה כוללת 60 סמלי אימוג׳י חדשים, ובעוד העיצובים של אפל וגוגל שונים במקצת זה מזה – אין כל הבדל בתוכן הרשימות עצמן.

Image result for emoji falafel

כרגיל, בשתי החברות שמים דגם על סוגיות של חברה ומגדר. סמלי ״זוגות המחזיקים ידיים״ מגיעים כעת בשלל שילובי מגדר וגוון עור. כמו כן, החל מגרסת Q של אנדרואיד, מציינת גוגל כי אימוג׳י שאין להם שיוך מגדרי ברור, כדוגמת בעלי מקצוע כמו ״שוטר״ או ״כבאי״, יופיעו בעיצוב אנדרוגני וחסר הגדרה מינית עד שיבחר המשתמש אחרת. בנוסף, כוללת הרשימה סמלי אימוג׳י הקשורים בקהילת הנכים, בהם כלב נחייה, כיסא גלגלים, ידיים ורגליים פרוסטטיות, וסמל של אוזן ובה מכשיר שמיעה.

handhold

כמובן שבתוך רשימת 60 האימוג׳י החדשים נמצאים גם בעלי חיים שחסרו עד כה, כגון עצלנים (Sloth), ציפורי פלמינגו, בואשים ולוטרות. יש גם מוצרי מזון שחסרו עד היום, כדוגמת וופל בלגי, משקה ענבים ו… מנת פלאפל בטחינה. באשר לאייקוני סמיילי, יש אחד חדש שכזה: סמיילי מפהק.

כאמור, האימוג׳י החדשים יגיעו יחד עם הגרסאות הבאות של מערכות ההפעלה. באפל מבטיחים כי iOS 13 תוצע להורדה בסתיו (בדרך כלל בחודש ספטמבר), בעוד גוגל מבטיחה עדכון לאנדרואיד Q ״לקראת סוף השנה״. כל סמלילי האמוג'י החדשים באמוג'יפדיה.