השבוע התברר לנו כי לא אחת, אלא שתי גרסאות של מערכת ה-iOS נמצאות כבר בחוץ, גרסאות iOS 8.3 ו-8.2, אבל באפל (Apple) כבר עובדים במרץ על השדרוג הגדול הבא של מערכת ההפעלה. על פי דיווחים המתקבלים ברשת, עושה שהפעם המנדסים של אפל עובדים בגרסה החדשה על משהו שקצת נזנח לאחרונה: שיפור יציבות ואופטימיזציה של המערכת.

בעוד שהמשתמשים מצפים לדברים הללו מאפל באופן ברור, המכשירים שסבלו מהזניחה היחסית של אלמנטים אלו היו משתמשי ה-iPhone 4 וה-4S בגרסאות iOS 7 ו-8 בהתאמה. מכשירים ישנים אלו שזכו לשדרוג לגרסאות המתקדמות יותר, הפכו לאיטיים יותר בהשוואה לגרסאות הישנות (iOS 6 ו-iOS 7, גם במקרה הזה, בהתאמה), ומשתמשים רבים התלוננו על כך ברחבי הרשת. גם גרסאות iOS 7.1.2 ו-iOS 8.1.1, ששיפרו במעט את המצב והוגדרו כ-"משפרי ביצועים" למכשירים הללו, לא הצליחו להחזיר את המצב לקדמותו. יש לציין כי מעבר למכשירים איטיים, התגלו גם לא מעט באגים ב-iOS 8, כאשר חלקם תוקנו עם הזמן עם שחרור הגרסאות החדשות, וחלקם בדרך להיות מתוקנים באופן סופי עם שחרורם העתידי של גרסאות 8.2 ו-8.3.

הגרסה העתידית, iOS 9, צפוי לשים דגש בתיקון באגים, שמירה על יציבות המערכת, שיפור הביצועים שלה, ולא רק התמקדות בהוספת תכונה חדשות. אפל גם תמשיך במאמציה כדי לשמור על הנפח של מערכת ההפעלה קטן ככל הניתן, במיוחד עבור מיליוני רבים בעלי מכשיר iOS עם קיבולת זכרון פנימי של 16GB בלבד. כל הדברים הללו אמורים גם למנוע מקרה עתידי שמכשירים עם מעבד ה-A6, שהם ה-iPhone 5, 5C, אייפד דור הרביעי, ימשכו להיות מהירים ושימושיים כמו שהם היום.

קרא עוד:  שם בעתיד: אפל הציגה את משקפי ה-AR שלה באירוע פנימי - לא לפני 2022

למרות התמקדות בשיפורים מתחת למכסה המנוע, זה לא ימנע מאפל להציג דברים חדשים בכנס ה-WWDC 2015. אפל כבר עובדת זמן רב על שיפור אפליקצית המפות והצגת חידושים שונים כגון זמני תחבורה ציבורית, תמונות מעודכנות ועוד.

במקביל, אחרי ששיחררה אמש את הבטא הראשונה של iOS 8.3 זאת במקביל ל-iOS 8.2 עדיין נמצאת בשלבי הבדיקה (בטא מספר חמש בסך-הכל), באפל כבר התחילו לעבוד על הגרסה הבאה והככל הנראה אחרונה בסדרת ה-iOS 8, והיא גרסה iOS 8.4. על פי הדיווחים, אפל שוקלת להשיק שירות הזרמת מוזיקה, בסגנון Beats Music, Spotify ועוד, שתשולב עם מערכת ההפעלה iOS ו-OS X בהתאמה בגרסה הזו, במקום ב-iOS 9 שתושק בהמשך. כרגע, לא ידוע על דברים חדשים הצפויים להגיע, אך ההשערה גורפת שגרסה זו תושק רק לאחר ההשקה הרשמית של ה-Apple Watch, שכזכור, יושק בחודש אפריל.

נראה כי באפל עובדים כדי לשפר את מערכת ההפעלה עם מספר גדול של עדכונים בהשוואה לשנים עברו. נמתין לעדכונים בקרוב.