רבות דובר על מערכת ה-iOS 8 והחידושים שהיא מביאה, אך מה עם אלה התוספות שהיא עדיין לא הציגה? מתברר שאפל מתכננת להציג בהמשך גם יכולת של פיצול המסך לעבודה במקביל, כך לפי מפתחים שבדקו את הקוד של גרסת הבטא הראשונה ומצאו לא רק קוד התומך בזה אלא גם הצליחו להפעיל את הפיצ’ר ולהציגו בוידאו.

בוידאו שהוצג ב-9to5mac נראה היכולת לפצל את מסך ה-iPad ולגרור צד אחד של המסך ולצמצם את שטח העבודה, כך שניתן יהיה לפתוח אפליקציה נוספת בצד השני ולעבוד במקביל על שתי אפליקציות, ממש בדומה ליכולת הקיימת במכשירי הסמסונג האחרונים וגם ב-LG G3 החדש.

האחראי לחשיפה המרעישה הוא סטיבן ת’רוטון סמית’, מי שהיה  גם אחראי בין היתר לחשיפות של תוספות חבויות במערכות הקודמות של iOS עושה זאת שוב, ובאמצעות כלי הפיתוח שאפל סיפקה יחד עם השקת iOS 8 הוא מציג בסימולטור כיצד הדבר מתרחש. ניתן לראות כי כרגע לא מתאפשר לפתוח אפליקציה בחלון השני, אך ה-iPad כן מצמצם את שטח העבודה  לדבריו, הפונקציה קיימת כחלק מהגרסה הראשונית וניתן להפעילה כחלק מהפיתוח ואף לקבוע את גודל החלון לפי מידה קבועה (רבע, חצי או שלושה רבעים).

כרגע לא ברור האם אפל תציג את התוספת החדשה ומתי, אך עד השחרור הרשמי אנו צפויים לראות עוד מגוון שינויים בגרסאות השונות שישוחררו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.