עוד בטרם שדרגו מרבית המשתמשים את לגרסת מערכת ההפעלה iOS 7.1 לכלל מכשירי ה-iDevice מבית אפל, והנה כבר היום הודלפו צילומי מסך של מה שנראה לכאורה כמו מערכת ההפעלה העתידית – iOS 8.

המיקרו בלוג הסיני Weibo שחשף את צילומי המסך של מה שנראה כמו מערכת ההפעלה הבאה, מציג עיצוב זהה לזה המוכר ממערכת ה-iOS 7 ללא אלמנטים עיצוביים מיוחדים כלשהם, אך יחד עם זאת ניתן לראות ארבע אפליקציות חדשות שיצטרפו למערכת ההפעלה וביניהן ניתן למצוא גם את אפליקציית Healthbook שתציג מידע אודות בריאות המשתמש ומצב כושרו הגופני, לרבות מספר הקילומטרים שצעד, מספר הקלוריות ששרף ועוד. נציין, כי הדלפות אלה עולות בקנה אחד עם השמועות וההערכות השונות לפיהן אפל תשים דגש על נושא הבריאות בכלל והכושר בפרט במערכת ההפעלה הבאה, לצידו של השעון החכם, ה-iWatch, אותו אפל צפוייה לחשוף בעוד מספר חודשים בודדים.

מלבד אפליקציית הבריאות החדשה, ניתן לראות כאמור שלוש אפליקציות מערכתיות חדשות: Preview – שתציג מעיין תצוגה מקדימה של מסך הבית בטרם נבצע שינויים כלשהם, TextEdit- אפליקציית תזכורות/הערות חדשה שטרם ידוע לפי שעה אם תחליף את אפליקציית התזכורות המובנית שהתווספה במערכת ההפעלה החמישית, ואפליקציית Tips, שתיועד כפי הנראה למשתמשים חדשים שאינם בקיאים ברזי האייפון ובנבכי מערכת ההפעלה עצמה.

weibo_ios8_leaked_630pxhedimg

עפ"י השמועות והערכות השונות, כל המידע שיתאסף מהאפליקציות השונות לרבות מאפליקציית ה-Healthbook יישמר תחת שבב ה-M7 החדש הקיים במכשירי האייפון 5S החדשים, המשמש כיום למדידת נתוני תאוצה, כיול הג'ירוסקופ ונתוני מצפן אחרים מבלי להביא להתרוקנות מהירה של הסוללה.

כמובן, כבכל שמועה חדשה, יש לקחת את הנאמר בערבון מוגבל, שכן אין לדעת מה צפוייה לחשוף החברה מקופרטינו עד אשר יעלה טים קוק לבמה ויכריז על מערכת ההפעלה באופו רשמי.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.