בעוד משתמשי ה-iOS ממתינים לגרסת 7.1 של ה-iOS המיוחלת, הצפויה להביא את הבשורה למשתמשי האייפון 4, משחררת אפל בצעד בהחלט מפתיע ולא שגרתי מצידה את גרסת הביניים של מערכת ההפעלה הניידת שלה-iOS 7.0.6.

גרסת הביניים החדשה מגיעה כחודש לאחר שחרורה הרבתי של מערכת ההפעלה הקודמת 7.0.5, שאומנם לא כללה שינויים ויזואליים מהותיים או אפשרויות חדשות, אך כללה מספר תיקונים באגים ותיקוני אבטחה אחרים כפי שדווח לאפל ע"י מפתחיה. בנוסף, אפל דאגה גם למשתמשיה בעלי המכשירים הישנים יותר ושחררה  עבורם את גרסה מספר 6.1.6, המיועדת למכשירים שאינם זכו לקבל את מערכת ההפעלה השביעית (כדוגמת אייפון 3Gs ואייפוד טאצ' דור רביעי).

כצפוי, גם גרסת הביניים החדשה 7.0.6 בעלת מספר ה-Build 11b651 וגרסת 6.1.6 למכשירים הוותיקים יותר בעלת מספר ה-Build 10b500 אינה כוללת אף היא שינויים מהותיים, אך על פי הדיווחים שהתקבלו בשעות שלאחר שחרור הגרסה, כוללת תיקון לבעיית פרוטוקול ה-Secure Sockets Layer) SSL) ממנה סבלו המשתמשים בעקבות השדרוג לגרסאות החדשות.

בתוך כך, כשעה לאחר שחרור הגרסאות החדשות, צייץ ההאקר MuscleNerd, המפורסם ביותר בקהילת מפתחי הפריצות, בחשבון הטוויטר שלו כי טרם ידוע בשלב הזה האם הגרסה החדשה חוסמת את חורי האבטחה שהובילו בסופו של דבר לפריצת גרסאות מערכות ההפעלה הקודמות, לפיכך, אין הוא ממליץ למשתמשים המעוניינים לשמור על פריצת ה-Jailbreak שברשותם, לעדכן לגרסה זו. בנוסף, ציינו חברי קבוצת ה-evad3rs, האחראים לפריצתם של מערכות ההפעלה הנוכחיות, כי במידה ואפל אינה חסמה את חורי האבטחה המדוברים, יעדכנו את כלי הפריצה שברשותם.

מערכת ההפעלה iOS 7.1 אמורה עפ"י כל הדיווחים להשתחרר בעוד מספר שבועות (אמצע חודש מרץ) ולהביא את הבשורה עבור משתמשי האייפון 4 שסובלים מאיטיות עקב שדרוג לגרסאות 7 החדשות.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.