פִּיסֶנְטְרַה, החברה שפיתחה עבור משרד התחבורה את אפליקציית 'רב-קו אונליין', הודיעה כי בקרוב ניתן יהיה לטעון את הכרטיסים בעזרת מכשירי ה-iPhone של אפל (Apple), זאת לאחר שנים בהן רק מכשירי אנדרואיד תמכו בטעינת הכרטיסים.

מכשירי אפל מכילים שבבי NFC מאז iPhone 6 שהושקו לפני כמעט 5 שנים. אך בניגוד למכשירי אנדרואיד התומכים בטכנולוגיה, אפל לא איפשרה למפתחי אפליקציות גישה ליכולת הזו. כך נמנעו מהמשתמשים יכולות כמו קריאת תגיות חכמות על מוצרים וגם תקשורת עם כרטיסים תואמים כגון 'רב-קו'.

via GIPHY

אך במערכת ההפעלה iOS 13, שצפויה להיות מושקת עבור iPhone 7 ומעלה באמצע החודש הבא, החליטה אפל להיענות לבקשות הרבות לאפשר לאפליקציות גישה ל-NFC. פיסנטרה כבר החלה לבדוק את הגרסה העתידית של האפליקציה ל-iOS 13, בה ניתן לסרוק כרטיסי 'רב-קו', לצפות בחוזים המוטענים בהם ואף להטעינם לאחר מילוי פרטי כרטיס אשראי באופן חד-פעמי, והזדהות באמצעות מספר תעודת הזהות בכל פעם לאחר מכן, בדיוק כפי שניתן לעשות בגרסת האפליקציה במכשירי Android.

מי שלא יכול לחכות ומוכן לקחת את הסיכון בשימוש בתוכנה הנמצאת בשלב בטא, יכול לקבל את הגרסה העתידית של 'רב-קו אונליין' כבר עכשיו, לאחר הרשמה לתוכנית הבטא של אפל, הורדת העדכון למערכת ההפעלה והרשמה לבדיקות הבטא של 'רב-קו אונליין'.