בחודש שעבר, ממשלת ברזיל חסמה את אפליקציית WhatsApp בשל חשש מהפרת סודיות ופעילות פלילית, ובכך למעשה הגבילה את חופש המידע לאזרחיה. כדי להתגבר על המגבלה, כ-269,000 משתמשים התקינו תוך ימים ספורים את Hola, שירות VPN פופולרי, בכדי להמשיך ולהשתמש באפליקציית המסרים – למרות הצנזורה.
WhatsApp הואשמה על ידי שופט מקומי בכך שסירבה לשתף פעולה עם בית המשפט בתיק פלילי. לאחר שלא השיבה לבקשת השופט, הורה בית המשפט לחברות התקשורת לחסום את האפליקציה למשך 48 שעות, עד ששופט בכיר יותר הפך את ההחלטה כ- 12 שעות לאחר מכן.

בעוד שברזילאים רבים הורידו אפליקציות מסרים חלופיות כדוגמת Telegram, אחרים העדיפו להסתמך על שירותי VPN כדי להמשיך וליהנות משירות ה-WhatsApp שלהם. רוב שירותי ה- VPN עולים בין 5 ל-10 דולרים לחודש. במדינה כמו ברזיל, בה השכר החודשי הממוצע עומד על 778 דולר, הוצאה על VPN יכולה להגיע ל-1% מההכנסה המשפחתית הממוצעת, סכום שאינו פרופורציונלי לשירות מסוג זה, כך שהסיבה שגרמה למאות אלפי משתמשים לפנות ל-Hola היא קרוב לוודאי העובדה כי השירות ניתן בחינם.

משתמשי השירות גולשים באינטרנט באופן אנונימי באמצעות ניתוב מאובטח דרך מחשביהם של משתמשים אחרים, כאשר אלה אינם נמצאים בשימוש. השירות של Hola מוצע ללא תשלום עבור שימוש שאינו מסחרי. מאז שהושק לפני כשמונה שנים, כ-60 מליון איש במדינות רבות השתמשו בשירות על מנת ליצור אינטרנט חופשי מצנזורה. לדוגמה, במרץ 2014, גולשים בטורקיה התקינו את Hola כדי להיכנס לרשתות החברתיות הפופולריות Facebook, Twitter ו- YouTube, שנחסמו על ידי הממשלה בשל האשמות בשחיתות.

קרא עוד:  לא מוותרת: פייסבוק עדיין בוחנת אפשרות לזיהוי פנים באפליקציה שלה

קבלו 7000 דולר בלי מאמץ

Hola-300x250בימים אלה, Hola מודיעה על מבצע גיוס של 50 מתכנתים בתמריץ חסר תקדים: במסגרתו תציע החברה סכום של7,000 דולרים לכל אדם שיסייע לה באיתור מפתחים חדשים שיצטרפו למערך החברה וייקלטו בה.

כל שצריך לעשות הוא לשלוח הודעת מייל לכתובת [email protected] בצירוף פרטים מלאים של המועמד יחד עם פרטי הממליץ. אם המועמד יעבור את הליכי הגיוס ויצטרף לחברה, יקבל הממליץ 7000 דולר. יש לציין כי החברה אינה מגבילה את כמות המשתתפים וכי המבצע יהיה פתוח לציבור הרחב החל מהיום ובמהלך שלושת החודשים הקרובים.
"אנו מחפשים את האנשים הטובים ביותר בעולם," אמר עופר וילנסקי, מייסד Hola. "כפי שהאינטרנט צריך להיות חסר גבולות, אותה תפיסה חלה גם על גיוס עובדים חדשים. ב-Hola אנו מחפשים כישורים מרשימים, ולא קורות חיים", הוא הוסיף.

בשנה שעברה, החברה השיקה תרגיל קידוד אנונימי אונליין; הזוכים באתגר קיבלו פרס כספי, ובנוסף הוזמנו לראיון עבודה. כמה מהם אף גויסו על ידי החברה.

כתב: סימון סומך

הכתבה נכתבה בשיתוף Hola