במסיבת עיתונאים שערכה אינטל (Intel) היא חשפה את הדור הבא של מעבדי החברה המבוססים על ארכיטקטורת Ice Lake, שיוצרו לראשונה בהתאם למיקרו-ארכיטקטורה החדשה של החברה העונה לשם Sunny Cove בליתוגרפיה של 10 ננו-מטר.

מבחינת אינטל מדובר בלא פחות מפריצת דרך, לאחר עיכובים רבים ועמידה במקום בכל הקשור ל'חוק מור' שאותו שינתה ב-2016 לאור המצב. 'חוק מור' היה הנתיב המרכזי לפתרון בעיות מחשוב. אך ככל שהקצב של ציפוף הטרנזיסטורים הואט לעומת הקצב בעשורים הקודמים.

Ice Lake תאפשר ביצועים משופרים במחשבים שולחניים וניידים מבחינת מהירות שעון וצריכת החשמל כאחת, והיא מיועדת להאצת מטלות מחשוב כלליות, וכן עבור מטלות מחשוב מתקדמות יותר כמו חישובי בינה מלאכותית וקריפטוגרפיה. עם זאת, מי שציפה לראות מעבדים כבר בקרוב ייתכן כי יתאכזב. הצפי לפי חברה הוא שהמערכות יהיו זמינות על המדף לא לפני תקופת החגים של 2019.

באינטל לא נחים וכי כבר עובדים על ייצור שבבים בליתוגרפיה של 7 ננו-מטר: "למרות שתהליך ה-7 ננו-מטר הוא פרויקט נפרד מה-10 ננו-מטר, יישמנו לקחים רבים מהניסיון שרכשנו ב-10 ננו-מטר ועד כה אנו מרוצים מההתקדמות. כפי שמסרנו בעבר, אנו מצפים להשתמש ב-EUV על 7 ננו-מטר. לגבי 10 ננו-מטר – אנחנו מתקדמים והתפוקות משתפרות בהתאם ללוח הזמנים שצפינו", אמר ראג'ה קודורי, הארכיטקט הראשי של אינטל.

אינטל גם הציגה את הדור הבא של השבבים הגרפיים שלה, אלה המובנים בתוך המעבדים. לדבריה מדובר בשיפור ביצועי הגרפיקה ותחת הכינוי Gen11 צפוי השבב החדש להכפיל את מהירות ביצועי המחשוב בהשוואה לגרפיקה של Gen9. שיפור זה צפוי לפרוץ את מחסום ה-1 טרה פלופ תוך הצגת מאפיינים חדשים לגיימרים, כגון טכנולוגיה "המחליקה" את הפריימים ב-Adaptive Sync. גרפיקה Gen11 תסופק עם מעבדים מבוססי 10 ננומטר החל מ-2019.