אינטל (Intel) הכריזה על טכנולוגיה חדשה אותה היא מכנה Accelerated Memory Scanning (״סריקת זיכרון מואצת״). מטרתה היא לאפשר לתוכנות אנטי-וירוס וכלי אבטחה נוספים לנצל את יכולות המעבד הגרפי המובנה במערכת (Integrated GPU) בכדי לבצע את סריקת הוירוסים, וכך לפנות את המעבד הראשי למטלות אחרות. לדבריה התוצאה הדבר יביא לביצועי מערכת משופרים וחיסכון באנרגיה.

באינטל טוענים כי לפי מבחנים שנערכו בתוך החברה, הביא השימוש בטכנולוגיה לצמצום עומס החישוב על המעבד הראשי בזמן סריקת וירוסים מ-20 אחוזים ל-2 אחוזים בלבד. המעבד הגרפי, כך לפי אינטל, פנוי רוב הזמן למטלות חישוב נוספות ואיננו נמצא בשימוש – כך שמדובר בעוצמת חישוב ״מבוזבזת״ שנכון לנצל לצורך מטלות אבטחה קריטיות.

הטכנולוגיה החדשה תהיה זמינה בכל מעבדי הדור השישי, השביעי והשמיני של אינטל, אולם בכדי לנצל אותה ידרשו יוצרי תוכנות האנטי-וירוס לשלב אותה בתוך התוכנות עצמן. הראשונה לעשות זאת תהיה מיקרוסופט (Microsoft), שתעדכן את האנטי-וירוס המובנה של מערכת ההפעלה חלונות 10, Windows Defender, כך שיוכל לנצל את הטכנולוגיה עוד החודש. באינטל עובדים, כמובן, עם מפתחים נוספים על מנת שתוכנות אנטי-וירוס רבות ככל האפשר ייהנו משיפור ביצועים.

לצד ההכרזה על Accelerated Memory Scanning, שבה אינטל על התחייבותה כי מעבדי הדור הבא של החברה יהיו מוגנים ממתקפת Spectre ברמת החומרה, ותוך פגיעה מינימלית עד בלתי מורגשת בביצועים. ״בזמן שאנו משיקים את המוצרים הללו, חשוב לנו להבטיח שיביאו עמם את השיפור בביצועים שאנשים מצפים לו״ הכריז מנכ״ל החברה בריאן קרזניץ׳.