אינטל כבר מזמן לא רק מפתחת מעבדים, וכי נדמה שתחום הגאדג’טים, סלולר והחיים הדיגיטליים מעניינים אותה לא פחות. החברה הציגה מיני מחשב קטן וזול המכונה NUC, או Next Unit of Computing המיועד לצאת בעוד מספר חודשים ומזכיר ברעיון את מחשב ה-FitPC או של אך חזק מהם הרבה יותר.

המחשב בגודל 10 ס”מ על 10 ס”מ בלבד, לא מבוסס על מעבד ה-Atom החלש או VIA כפי שציפינו, אלא דווקא על מעבד ה-Core i3/i5 מסדרת Sandy Brdige יחד עם שבב גרפי HD 3000, כך שלא מדובר במחשב חלש. אינטל מייעדת אותו תחילה לשוק השיווק כמו הטמעתו בשילוט דיגיטלי או בעמדות מידע דיגיטליות (קיוסיקים), אך נשקר אם לא נאמר שחלפה בנו מחשבה  להשתמש בו כמחשב מדיה סלוני או כמחשב שולחני המתחבא בחלקו האחורי של המסך. למעשה הוא יוכל לספק את כל החיבורים והאפשרויות של מחשב בגודל רגיל, אם זה חיבור USB, DVI ואף Thunderbolt, תקן החיבור החדש. המחשב משתמש בזיכרון מסוג DDR3 SO-DIMM של מחשבים ניידים ומכיל גם זוג חריצי miniPCI Express לשימוש בכרטיסי הרחבה כדוגמת WiFi ועוד.

מחירו עדיין עוד לא ידוע, הוא בטח לא יהיה זול כמו ה-Raspberry Pi הנמכר ב-$25, אך הערכות בשוק אומרות כי אינטל תמכור את המחשב במחיר התחלתי של $100, זול במיוחד בהשוואה לפתרונות דומים. (מקור)

קרא עוד:  אינטל: כן יהיו מעבדי 10 ננו-מטר שולחניים

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.