אחרי שהציגה לנו את מעבדי ה-Atom לעולם הסלולר, אינטל מסמנת את המטרה הבאה שלה: הסלון. החברה הכריזה על מעבד ה-Atom CE5300 Media Processor, שם קוד Berrybille, המותאם למכשירי מדיה וממירים המתחברים לטלוויזיה.

אינטל מעוניינת להציע, בשיתוף היצרניות, מוצרים שיהפכו את הטלוויזיה לחכמה יותר כמו אינטרנט, משחקים, הורדות, וידאו צ'ט, תלת מימד ומדיה עשירה ותטמיע את המעבד במוצרים שונים. כך הדור החדש מחליף למעשה את מעבד ה-Atom הקיים ב-Logitech Revue עם ה-Google TV וגם מכשיר הסטרימר והמדיה של חברת Boxee הישראלית. בטלוויזיה

המעבד יבוסס על פלטפורמת SoC בארכיטקטורת ייצור של 32 ננומטר ויכלול זוג ליבות ויכולת גרפית גבוהה, וירטואליזציה וכן מאפיינים המותאמים לשוק אליו הוא מכוון כמו תמיכה בקידוד H.264 הפופולרי ושידורי הסטרימינג העתידיים IPTV. אינטל מייעדת גם את המעבד החדש לפתרונות של בית חכם, נתבים חכמים, מקליטי וידאו (DVR) ועוד.

עוד מוקדם לדבר על מוצרים, אך הצפי כי לקראת סוף השנה הנוכחים יוצגו מוצרים שונים.

פורסם לראשונה באתר THspot.co.il

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.