אחד ההיבטים שמבדילים בין מעבדים שאינטל (Intel) שולחת לשוק השולחני, ובמיוחד לשוק המשחקנים – גיימרים לפי ההחלטה של האקדמיה העברית ללשון – לבין אלו של הניידים הוא צריכת הכוח. זה בא לידי ביטוי במיוחד במעבד החדש בסדרת ה-Core i9 Extreme של החברה שאמור להגיע בקרוב לשוק: ל-Core i9-9990XE תהיה מעטפת כוח של לא פחות מ-255 וואט.

המעבד הזה אמור להחליף את ה-Core i9-9980XE בראש פירמידת הביצועים של מעבדי החברה שצרך 165 וואט, אבל זה רחוק מלהיות ההבדל היחיד: הוא יציע 'רק' 14 ליבות פיזיות עם תמיכה ב-28 ליבות לוגיות, לעומת ה-18/36 ליבות של קודמו, אבל הוא יהיה הרבה יותר מהיר. לעומת מהירות שעון בסיסית של 3 גיגה-הרץ ומהירות טורבו מרבית של 4.5 גיגה-הרץ, Core i9-9990XE יציע מהירויות של 4/5 גיגה-הרץ בהתאמה ועוד לפני שמפעילים אמצעי המהרה מיוחדים.

ויש עוד הבדל אחד משמעותי, אפילו משמעותי מאוד. המעבד הזה יהיה כנראה יקר מאוד, אבל אי אפשר בדיוק לדעת כמה ומדוע. הסיבה היא שאינטל תציע אותו, ולפי הדיווחים כבר למעשה הציעה אותו, ליצרניות מחשבים בלבד. כלומר הדרך היחידה של משחקן להשיג מחשב המבוסס על Core i9-9990XE תהיה לרכוש מחשב שלם.

ועוד יותר מעניינת שיטת המכירה שמצביעה כנראה על ייצור במלאי קטן יחסית: היצרניות יתמודדו על הכמות ועל המחיר במקביל פעם ברבעון בלבד.

מתי המעבד יגיע בפועל לשוק? עוד לא ממש ברור, וכאמור, מדובר בדיווחים בלבד ולא בהודעה רשמית.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.