אינטל (Intel) מתכננת להשיק במהלך השנה הקרובה שני מחשבים בסדרת מחשבי ה-NUC שלה, אחד בתצורה הסטנדרטית ואחד בתצורת האקסטרים שמיועדת לשוק המשחקים. הראשון ביניהם, NUC 11 או בכינוי שלו Panther Canyon מעט מעניין יותר כי הוא אמור להגיע עם השבב הגרפי Xe של אינטל עצמה, כפי שחשף האתר Fanless Tech.

NUC 11 יהיה מבוסס על מעבדי Tiger Lake ממשפחת ה-U עם TDP של 28 וואט, בגרסאות של Core-i3 לצד i5 ו-i7 ועם תמיכה בזיכרון RAM מסוג DDR4 במהירות 3,200 מגה-הרץ בנפח מרבי של 64 גיגה-בייט, ועם תמיכה באפשרות לשלב זיכרון Optane M10. מעבר לכך תהיה אפשרות כמובן לכונן SDD באמצעות חריץ M.2 22×80 וכן PCIe x4 Gen4 NVMe.

NUC 11 יגיע עם יציאת HDMI 2.1, יצירת miniDisplayPort 1.4, תמיכה בעד ארבעה מסכים עם רזולוציה בשיעור של עד 8K עם חיבורי Thunderbolt 3 מקדימה ומאחור, תמיכה ב-WiFi 6 ובבלוטות' 5 וכן חיבור לרשת מקומית. הוא אמור להגיע במחצית השנייה של 2020.

גרסת האקסטרים, NUC 11 Extreme שמכונה גם Phantom Canyon, אמורה להגיע מאוחר יותר והיא אמורה להיות, לפחות על הנייר, ממשיכת הדרך של Skull Canyon. אבל השינוי הבולט הוא, מעבר למעבר הדור, הוא ההחלטה של החברה להשתמש גם במחשב הזה במעבדי Tiger Lake U במקום מעבדי H, אם כי במקרה הזה רק מעבדי Core-i5/i7. את המחשב ילווה כרטיס זיכרון ייעודי עליו אינטל אמורה להודיע בהמשך, בתצורות של 6 או 8 גיגה-בייט זיכרון תצוגה. כל שאר הפרטים זהים לאלו של ה-NUC 11 להוציא תוספת של עוד מחבר לכרטיס SSD בדמות M.2 22×80/110 ותמיכה גם ב-Optane גם מסוג H10.

כאמור שני המחשבים יגיעו לא לפני המחצית השנייה של 2020, והתמחור כמובן טרם ידוע.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.