תקן ה-USB בתצורת C ממשיך לצבור תאוצה: לאחר שאפל השיקה מקבוקים חדשים שתומכים במחבר, ולאחר ש-ASUS הודיעה כי הטאבלטים החדשים שלה יכילו אף הם USB-C, חברת אינטל (Intel) חשפה בתערוכת Computex בטייוואן את הדור השלישי של מחברי ת'נדרבולט (Thunderbolt). המחברים החדשים שלה יתמכו בחיבור מסוג USB-C ויאפשרו הזרמת מידע בקצב של 40 ג'יגה-בייט לשנייה – פי 2 מהדור הקודם. המחבר אף יאפשר לחבר בפורט אחד כל מסך נתמך והתקני USB נוספים, ולהעביר בכבל אחד פי ארבעה כמות מידע ופי שניים רוחב-פס וידאו – כלומר רזולוציה של K4 בנוסף לאספקת חשמל. Thunderbolt 3 פותח על ידי עובדים מאינטל חיפה, כאשר מחשבים ראשונים עם Thunderbolt 3 צפויים להיות משווקים כבר בסוף 2015.

בנוסף סיפקה אינטל טעימה ראשונה למעבדי 14 ננו-מטר מהדור השישי (שם קוד Skylake), שפותחו במרכז הפיתוח של אינטל בחיפה. המעבדים החדשים מאפשרים לפתח מחשבים דקים ביותר וקלי משקל. למעבדים יש צריכת חשמל נמוכה יותר כך שהם אינם זקוקים למאוורר התופס נפח ומשקל. כדוגמא לכך הציגה אינטל דגם פיתוח של מחשב דק, תחת שם הקוד Panther Mountain, שעוביו 8 מ"מ בלבד והוא שייך לקטגוריית 2 ב-1, כלומר אפשר לנתק את המקלדת ולהשתמש בו כטאבלט. המחשב החדש כולל תצוגת 4K/UltraHD, חיבורי USB-C וכן מצלמת RealSense 3D, שגם היא פותחה על ידי קבוצת המחשוב התפיסתי באינטל ישראל. החברה אישרה כי מחשבים עם המעבדים החדשים צפויים להגיע לשוק כבר במהלך המחצית השנייה של השנה.

הכרזה נוספת של אינטל בתערוכה: מעתה מעבדי 5th Generation Intel Core יתמכו ביחידת הגרפיקה Iris Pro. המשמעות היא שיפור ניכר בגרפיקה ובמשחקים במעבדי אינטל. במסגרת החשיפה, אינטל הודיעה על השקת 10 מעבדים חדשים (שם קוד Broadwell H), מבוססי טכנולוגיית יצור 14 ננו-מטר, שיכללו את יחידת הגרפיקה החדשה. מדובר בשיפור של עד פי 2 בגרפיקה, עיבוד וידאו מהיר ב-35% ובשיפור של עד 20% בביצועי המחשב. המעבדים החדשים מיועדים למחשבים נייחים וגם למחשבים נישאים. יצרניות המחשבים יכריזו במהלך התערוכה על זמינותם של מחשבים חדשים עם מעבדי Iris Pro. על פי הערכות אינטל, מחשבים אלה צפויים להגיע לשוק בתוך 30 עד 60 ימים.

בנוסף הציגה אינטל גם את הדור הבא של מחשבי All in One – מסך שכולל בתוכו את המחשב – שכוללים את מעבדי Skylake החדשים. אינטל חשפה בתערוכה את Star Brook, מחשב All in One עם מסך 23.8 אינץ' התומך ב-K4 בעובי 10 מ"מ בלבד. המחשב הביתי החדש כולל מצלמת Intel RealSense 3D, שתאפשר למשתמשים שרוצים לנהל שיחות וידאו להשתמש במצלמת אינטל ולהימנע מהצורך לרכוש מצלמה ייעודית.

אינטל הודיעה גם כי היא משתפת פעולה בימים אלה עם מיקרוסופט על התאמת חלונות 10 למעבדים החדשים שלה. מערכת ההפעלה צפויה לכלול יישום מעניין במיוחד: Windows Hello, שיאפשר – באמצעות מצלמת Intel RealSense – להיכנס למערכת ההפעלה באמצעות זיהוי פנים ללא הצורך להזין סיסמה.