הסיוט של אינטל (Intel) מסרב להיגמר. בעוד החברה מנסה להוכיח באותות ובמופתים שהעדכונים למערכות המחשוב בגין פגיעויות ה-Spectre וה-Meltdown לא משפיעות על ביצועי המערכת ביותר מ-10%, וגם אז רק במקרים קיצוניים, צצות בעיות מכיוונים אחרים שקשורות לעדכונים הללו. אם במקרה של מעבד AMD העדכון מצידה של מיקרוסופט (Microsoft) הוביל להתרסקות מערכות, התקלה החדשה קשורה לאינטל ואך ורק לאינטל – אתחולים לא רצויים של מערכות מחשב המבוססות על מעבדי Core מדורות מוקדמים יותר כגון Haswell ו-Broadwell.

לא ברור אם מדובר במערכות שמריצות מערכות הפעלה של מיקרוסופט או אחרות, אבל באינטל כבר מודעים לבעיה החדשה שצצה, ומאשרים שאכן יש בעיה, והיא בבחינה.

מי שסיפק את האישור הוא נאווין שינוי, סגו נשא ומנכ"ל קבוצת מרכזי הנתונים של אינטל. בהודעה הוא מאשר שהחברה קיבלה דיווחים מכמה לקוחות על "מספר רב יותר של אתחולי מערכות לאחר התקנת עדכון הקושחה, ובאופן מסוים, מערכות אלו רצות בעיקר מעל מעבדי Haswell ו-Broadwell עבור מרכזי נתונים וגם לקחות קצה. אנחנו עובדים במהירות מול לקוחות אלו כדי להבין, לאבחן ולהתייחס לבעיית האתחולים הזו".

אבל בשורה התחתונה ההמלצה ללקחות הקצה לא השתנתה: מומלץ להתקין את כל העדכונים שמוצעים בידי ספקי מערכת ההפעלה ומערכות החומרה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.